Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘BİZLER ONLARIN EMANETÇİSİYİZ’

‘BİZLER ONLARIN EMANETÇİSİYİZ’
21 Mart 2016 - 0:08

Genel

‘BİZLER ONLARIN EMANETÇİSİYİZ’

Çanakkale Zaferinin 101. Yıldönümü nedeniyle Ali Şuuri İlköğretim Okulunun başarılı izcileri, öğretmenleri Cahide Güngör öncülüğünde keyifli bir gösteri organize ettiler. Çanakkale ruhunu yaşatan küçük askerler,  Çanakkale destanını yazan binlerce cesur askerlerimizi unutmadıklarını ve onların torunları olmaktan gurur duyduklarını ifade ettiler.

Ekin Baykurt : Çanakkale Savaşı ülkemiz için dönüm noktası oldu. Kurtuluş Savaşını tam kaybedecekken, bu zaferi kazanmamız çok iyi oldu. Çanakkale savaşında binlerce askerimiz canlarını vatan uğruna kaybettiler. Onların vatan sevgisi öyle eşsizdi ki. Bizlerde onların kaldığı yerden devam edeceğiz. Atatürk ve tüm Çanakkale şehitlerimiz sayesinde bu topraklarda yaşıyoruz. Onlara çok teşekkür ediyoruz.

Ece Demirbaş : Çanakkale Zaferimizin 101. Yılı nedeniyle bizde bugün okulumuzda bir gösteri düzenledik. İzciler olarak en büyük vatanseverleriz. Bugün bu gösterimizde de Çanakkale ruhunu biraz da olsa yaşatmak istiyoruz.  Cahide öğretmenimizle birlikte güzel bir gösteri hazırladık.

Gülce Örsel : Ali Şuuri İlkokulunun izcileri olarak bugünkü gösteride yer aldık. Çanakkale savaşına dair sözleri söyleyerek, Çanakkale türküsünü seslendirdik. Bu günleri hatırlamak bile bizi duygulandırıyor. Tüm şehitlerimizi minnetle anıyoruz.

Damla Kanat : Çanakkale Zaferi tüm dünyaya örnek olmuş eşsiz bir olay. Atatürk ve silah arkadaşları sayesinde kazanılan bir savaş. Orada şehit olan askerlerimiz dönmeyi hiç düşünmediler. Balıkesir’den de pek çok şehit verdik. Bu gurur verici ve bir o kadar da hüzünlü.

Batı Işık : Bugün okulumuzda yaptığımız gösteri ile Çanakkale Şehitlerimizi anıyoruz. Yüzyıl önce verdikleri efsanevi bir savaşla dünyaya örnek olmuş bir milletin torunlarıyız. Onlarla gurur duymalıyız.

Kadir Önal : Çanakkale Savaşının dünyaya örnek olan bir zafer olduğunu biliyoruz.  Orada hiç düşünmeden vatan için savaşan askerlerimiz sayesinde bugün bu topraklarda yaşayabiliyoruz. İyi ki varlardı. Onların torunları olmaktan gurur duyuyoruz.

Eylül Kosaoğlu : Çanakkale Savaşı adeta tekrar mücadele azmi kazanmamızı sağladı. Atatürk ve Çanakkale de mücadele eden askerlerimiz sayesinde bugünlere geldik. Bugün de törenlerle onları anıyoruz. Biz onları hiç unutmadık. Kalbimizde yaşıyorlar.

Çağan Külahlı : Bugünkü gösterimizde izciler olarak içimizdeki vatan sevgisini gösterdik. Atatürk’ün Çanakkale ile ilgili sözlerini okuduk. Çanakkale türküsünü söyledik. Ne zaman Çanakkale türküsü duysam duygulanırım. Onlar bize bu toprakları emanet etti. Bizde bu toprakların bekçileriyiz.

Mert Giray Yalçın : Bu yaptığımız gösteri ile Çanakkale şehitlerimizi bir kez daha andık. Biz onların torunları olmaktan gurur duyuyoruz. Bu topraklarda yaşadığımız için çok şanslıyız. Değerini bilmeliyiz.

Verda Çelik : Çanakkale Destanı tarihte eşi benzeri olmayan bir örnek. Çanakkale’de vatan uğruna hiç düşünmeden canını veren binlerce askerimizi hiç unutmadık, unutmayacağız. Bizler onların emanetinin bekçileriyiz.

Nehir Demiray : Çanakkale şehitlerimizi hiç unutmadık. Onlar ki vatan uğruna canlarını hiç düşünmeden verdiler. Biz izciler olarak bugün yaptığımız gösteride onları hatırlatacağız.

Ceren Aydın : Cahide öğretmenimiz öncülüğünde çalışmalar yaptık. İzciler olarak vatan severliğimizi gösteren bir gösteri hazırladık. Amacımız Çanakkale’de destan yazan bir neslin torunları olduğumuzu herkese göstermek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.