Balıkesir Merhaba Gazetesi

BÖL PARÇALA, YÖNET-1-

BÖL PARÇALA, YÖNET-1-
07 Eylül 2015 - 9:22

Genel

 

Hep beraber 130 yıl öncesine gidelim. Ulu Hakan Abdül Hamit döneminden başlayalım. Osmanlı, Kırımdan Afrika’nın öbür ucuna, Hazar denizinden, Balkanlara kadar uzanıyordu. Dünyanın yarısına bir cihan İmparatoru hükmediyordu.  Kudüs, Beyrut, Medine, Bağdat, Erbil, Halep, Şam bizimdi. Bakü, Kahire, Saray Bosna, Kosova, Batum bizimdi. Kıbrıs, Girit, Malta, Midilli, Cezayir, Fas, Tunus bizimdi.  Şu an hiç biri yok. Hepsini bizden kopardılar. Ama Osmanlıdan koptuktan sonra, hepsinde kan var. Gözyaşı var. Sefalet var.

Batının soysuzları, önce Osmanlıdan Orta Doğu ülkelerini kopardılar. “Size özgür olma şansı vereceğiz” dediler. “Sizi demokratik, mutlu bir millet, hür bir devlet yapacağız” dediler. Hemen ardından, Arnavut, Arap, Ermeni, Rum milliyetçiliklerini hortlattılar. Hepsini ayaklandırıp sokaklara sürdüler. Ellere silah verdiler. Evlere mermi, bomba doldurdular. Develere makineli tüfek, havan topu, kasatura, askeri parka, matara sardılar. Koca bir İmparatorluğun doğusunda bunları uygularken, batısında da MASONLARI devreye soktular. “Türk milliyetçiliği” diye beyinlerde yeni bir bölücülüğü tutuşturdular. Yer kürenin tescilli MASONLARI İttihatçılara, JÖN TÜRKLERE, beyaz Türklere istediklerini yaptırdılar. Tabi işleri bitince, kullandıklarını bir kenara attılar. Her ülkede, her toplumda birçok YAMALIK buldular. İstediklerini, bu TÜRETTİKLERİ, YAMALIKLARA yaptırdılar. Hala da ayni oyunlara devam ediyorlar. Yüz yıl önce oynadıkları filmi, tekrar sahneye koyuyorlar. PKK, diyorlar, PYD diyorlar, DEAŞ diyorlar, KÜRTLERE ÖZGÜRLÜK diyorlar. Büyük Ermenistan hayalini yeşertmeye çelışıyorlar. vb. Şehirlere militan yerleştiriyorlar. Dağlara, mağaralara, apartmanlara mühimmat dolduruyorlar. Bin yıldır beraber yaşamış kardeşleri, bir birine yediriyorlar. Buralara ve en küçük kasabalara kadar kuyruk temsilcileri de var. Benim bu yazdıklarıma kahroluyorlar. “Sizde yazın” diye yüzlerce defa söyledim. Yazmıyorlar amma, kahve köşelerindeki bazı BAYKUŞLARI, uykularında bile öttürüyorlar. Kişilerde gördükleri fikirleri, onun şahsını lekeleyerek bertaraf etmeye çalışıyorlar. Bir ülkeyi ve bir düşünceyi parçalamanın yolunu çok iyi biliyorlar. Önce vatanseverleri sürüyor veya süründürüyorlar, sonra kendi PİYONLARINI piyasaya sürüyorlar. İngilizlerin birinci dünya savaşı sonrası Arap ülkelerinde uyguladıkları pis oyunları, bugün Kürt ırkından olanlara uyguluyorlar. Hep İngiliz oyunlarına devam ediyorlar. Bu gün ırkçılığı körüklüyorlar, yarın bir başka mezhep ve inanışı körüklerler. Karşılarında, güçlü devlet, güçlü millet istemiyorlar. Bölüp parçalayıp yok ediyorlar.

Bize önce Türkçülük dediler.

Sonra Araplara gidip, “Arap olmayandan halife olur mu? Osmanlı sizi sömürüyor” dediler. Ermenilere gidip, “bağımsız Ermenistan, UYANIN” dediler. Kürt kökenli vatandaşlara gidip, “KÜRDARA AZARA” Kürtlere özgürlük dediler. Türk’e gelip “Türkün, Türk’ten başka dostu yoktur” dediler. Irağı işgal edip “demokrasi ve özgürlük götürüyoruz” dediler. Milyonlarca canı katlettiler. Kore dediler, Vietnam dediler, Küba dediler, Keşmir dediler, Suriye, Mısır, Libya, Ütopya dediler. El attıkları her yere, kan ve gözyaşı götürdüler. Yer kürenin HARACINI onlar yediler. Vermeyeni öldürdüler veya yeni TÜRETTİKLERİ, YAMALIKLARA, YAĞDANLIKLARA peşkeş çektiler. VAHŞİ KAPİTALİST ve SİYONİST zihniyetin gereği işte budur. Bir dahaki yazımızla devam edelim inşallah. Hoşça kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.