Balıkesir Merhaba Gazetesi

BÖLÜNMEYE TEK RENKLİLİK YOL AÇMIŞ OLMALI

BÖLÜNMEYE TEK RENKLİLİK YOL AÇMIŞ OLMALI
13 Ocak 2015 - 0:08

Genel

Bandırma Gazeteciler Cemiyetinin 6 Ocak Salı günü Dolu bir salonda, sadece etkinliğe haiz mesleki sıfat taşıyan insanların bir arada olduğu bir insan kalabalığının ve amacına uygun protokollerle hazırlanmış bir salonda gerçekleşen etkinliğini An itibari ile Ayakta alkışlamak istiyorum. Kaldı ki katıldığım için Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir meslek örgütü olarak bölünmeye karşı olduğunu ifade ederek katılımıma serzenişte bulunmuştu. Demişti ki;

Kaldı ki Bandırma’da program sonrası küçük bir sohbette, Bandırma Cemiyet Başkanı ve Yönetim kurulunda yer alan meslek arkadaşlarımız cemiyete üye olan gazetecilerin çok renkliliğine atıfta bulunarak aynı çok renkliliğin etkinliklere de mutlaka yansıması gerektiğinin altını çizmişlerdi. Doğrusu düzenledikleri Etkinlikte yer alan ve davet edilen profiller dikkate alındığında Bunun gereğini yerine getirdikleri ve ortaya çıkan tablonun keyfi bana göre şahane idi.

Şimdi izin verirseniz bizi bölüyorlar diye serzenişte bulunan Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti başkanı Ramazan Demir’in Büyükşehir Belediyesi ile ortak (mı??) yada sponsor(mu??) olarak hazırladığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü etkinliğindeki tabloyu irdelemek istiyorum. Aslında çok ta fazla söze gerek kalmadan direkt olarak, etkinliğe haiz meslek sıfatı taşıyanlar kadar taşımayanların da salonda davetli olarak yer alması ve maalesef gerek siyasal gerek sosyal anlamda katılımların sadece tek renklilikte olması tartışmasız bir şekilde meslek örgütümüzdeki bölünmeye neden olan kaynağı açık bir şekilde işaret ediyor.

Bir de bir nezaketsizlik var ki bu aynı zamanda ayıplanması gereken bir durum. Nasıl olurda mesleğimizin birinci dereceden ilgili olduğu iki kurum olan Basın ilan kurumu ve Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğüne bağlı İl müdürlerimizden biri davet edilirde diğeri davet edilmez. Bu hangi hesapla yapılırsa yapılsın en hafifinden büyük bir nezaketsizliktir.

Hazırlanan etkinliğe Büyükşehir Belediyesinin destekleyici ya da ortak olmasını yanlış bulmuyor aksine takdir ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanının Gecede Destekleyici olarak konuşma yapması da en doğal hak bence. Benim asıl Yanlış bulduğum Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinin bu desteğe rağmen diğer renklerin katılımını sağlayamaması ya da sağlama başarısını gösterememesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.