Balıkesir Merhaba Gazetesi

Borsa Başkanı Kula’dan Ziraat Fakültesi önerisi

Borsa Başkanı Kula’dan Ziraat Fakültesi önerisi
26 Aralık 2014 - 0:01

Genel

Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula, BAÜ Rektörü Prof.Dr. Kerim Özdemir’i ziyaretinde Ziraat Fakültesi önerisini dile getirdi.

Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula, Meclis Başkanı İbrahim Aytekin, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Sevilmiş Balıkesir Üniversitesi rektörlüğüne seçilen Prof. Dr. Kerim Özdemir’i ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletip başarı dilediler. Faruk Kula, Rektör Özdemir’i ziyareti sırasında Balıkesir Üniversitesi’nde (BAÜ) bir Ziraat Fakültesi açılması önerisini dile getirdi. Kula Balıkesir’in en önemli ihtiyaçlarından birinin de Ziraat Fakültesinin kurulması olduğunu kaydederek “Veterinerlik Fakültesi’nin ardından, Ziraat Fakültesinin de açılması ile tarım ve hayvancılıkta zaten marka olan Balıkesir, akademik açıdan da önemli bir aşama kaydedecek” dedi.  Haber Merkezi

İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ

Balıkesir’de iş dünyasında yaşanan, ara eleman ihtiyacının karşılanması için meslek yüksekokullarının artırılması gerektiğini de savunan Kula,  Ticaret Borası olarak bu konuda üniversite ile işbirliğine hazır olduklarını bildirdi.

Kula, “Üniversite-sanayi, üniversite-halk işbirliğinin gelişmiş toplumlarda önemi çok büyük. Sizin bu alanda liderlik yaparak gerekli çalışmaları yapacağınıza inancımız tam. Size de yeni görevinizde başarılar diliyorum” diye konuştu.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kerim Özdemir, ise, Balıkesir’de tarım ve hayvancılığın ve Ticaret Borsası’nın üreticiye sunduğu hizmetlerin önemine değindi. Rektör Özdemir, Balıkesir Ticaret Borsası heyetine gerçekleştirdikleri ziyaret için teşekkür etti. HABER MERKEZİ

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.