Balıkesir Merhaba Gazetesi

BÖYLE OLUR KADINLARIN COŞKUSU

BÖYLE OLUR KADINLARIN COŞKUSU
11 Mart 2015 - 0:03

Genel

Ak Parti ilçe Kadın Kolları ilçelerde düzenlediği etkinliklerle adını duyuruyor. Özellikle fırında ekmek pişiren , tarlada fidan eken, eli hamurlu, eli nasırlı anaların yanındayız diyen ilçe kadın kolları tarladaki, evdeki, işteki kadınlarında eğlenmek hakkı; diyerek  kadınlara unutulmaz bir gün yaşattı.

Kırsal mahallelerdeki kadınların toplu olarak buluşmasını sağlayan etkinlikler arasında dün 9 ayrı mahalleden davet edilen kadınlar topluca Şamlıda buluştu.

Bir değil her gün bizim için değerliler diyen Karesi İlçe Kadın Kolları Başkanı İlknur İnan’ın açılış konuşması ile başlatılan programda şarkılar söylendi, oyunlar oynandı. Önceki gün Kocaavşar’da dünde Şamlı’da toplanan kadınlar sohbetlerle stres attı, Şarkılarla eğlendi.

Ak Parti Karesi İlçe Kadın Kolları Kadınlar gününe özel olarak bir dizi etkinlik düzenledi ve ilçelerde yaptığı programlarla kadınlara unutulmaz bir gün yaşattı. Kocaavşar ve Şamlıda düzenlenen etkinliklerde coşku hâkimdi. Ak Parti aday adaylarından Av.Ebru Gökdeniz ve sigortacı Hilal Özdemir’inde katıldığı etkinliklere Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un eşi Nurgül Uğur, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın eşi Mehtap Yılmaz ilçe teşkilatları kadın kolları ve pekçok kadın katıldı.Karesi İlçe Kadın Kolları Başkanı İlknur İnan n kadınlara hitaben yaptığı konuşmasında Bizler Peygamber efendimizin ’Cennet Annelerin ayakları altındadır’ buyruğuna yürekten inanan bir ümmetiz. Biz kadını her zaman ve her zeminde  baş tacı eden bir medeniyetin mensuplarıyız. Kadın evinde eş, ana dışarıda emekçidir. Burada siz emekçi kadınlarımıza tarlada fidan diken Fatma nineniz, fırının başında ekmek yapan, emek harcayan eli öpülesi hanımlarımızı kucaklamaya geldik’ dedi. KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.