GündemTürkiye Gündemi

Boz “15 Temmuz’da ölümü düşünmedim”

15 Temmuz 2016 darbe girişimi esnasında kahramanlık gösteren Şerife Boz “15 Temmuz’da ölümü düşünmedim”

Boz “15 Temmuz’da ölümü düşünmedim”

15 Temmuz 2016 darbe girişimi esnasında kahramanlık gösteren Şerife Boz “15 Temmuz’da ölümü düşünmedim”

“Vatan Sevgisi İmandandır”

Şerife Boz, 15 Temmuz gecesi eşinin hafriyat kamyonuyla halkı Taksim’e taşıma kararını şöyle anlattı: “Tekbirlerle, çoluğumu çocuğumu alarak Taksim’e gittim. Eğer ben gitmeseydim vatanıma hainlik etmiş olurdum. Vatan sevgisi imandandır. O hainlerle herkes bedenleriyle savaştı. Ben de oradaydım ve hiç ölüm aklıma gelmedi, korkmadım.”

Şerife Boz
Eğer Ben Gitmeseydim Vatanıma Hainlik Etmiş Olurdum

15 Temmuz’un Kahramanı

Fetullahçı Terör Örgütü tarafından 15 Temmuz 2016 gecesi düzenlenen darbe girişiminde 250 kişi şehit olurken yüzlerce vatandaş yaralanarak gazi oldu. Hain darbe girişimi sırasında Şerife Boz, hafriyat kamyonuyla Taksim’e insan taşıdı. Vatandaşlarla seyir halindeyken çekilen görüntüsüyle Türkiye’nin gündemine oturan Şerife Boz, o geceyi yeniden yaşayarak İhlas Haber Ajansı’na anlattı.

15 Temmuz'Un Kahramanı
Şerife Boz, Hafriyat Kamyonuyla Taksim’e Insan Taşıdı

“Eşim Kamyon Kullanmazdı”

Eşinin kamyon kullanacağının aklına gelmediğini belirten Şenol Boz, yaşadıklarını şu sözlerle ifade etti: “O gün eşim bana seslendi. ‘Köprüde kalabalık var’ dedi. Ben de cuma günlerinin kalabalık olduğunu söyledim. O ise başka bir şeyin olduğunu ifade edince kalkıp televizyona baktım. Tanklar köprüyü kesmişti, darbe olduğunu anladım. Eşime ‘Ben gidiyorum, sen de çocukları, torunları topla al peşime gel’ dedim. Gece saat 03.00-04.00’e kadar mücadele ettik.

Benim çocuğum tanka ilk çıkanlardan biriydi. Sabah kadar mücadele ettik. Askerlerin gitmesini söyledik, ‘Asker kışlaya’ dedik. İkinci günü işe gitmedim. Eşim kamyonla Taksim’e çıkalım dedi. Ben de kalabalık olduğunu ve gidemeyeceğimizi söyledim. Eşim kamyon kullanmasını bilmiyor, kullanacağı hiç aklıma gelmedi. Sonra ben Taksim’e başka vasıta ile gittim.

Bir baktım kamyonun üzerinde çocuklarım, torunlarım, mahallenin insanını doldurmuş. Buradan Taksim’e kamyonu sürmüş. Yanlarına gittim. Arabanın kapısını açarken polis geldi, izin vermedi. ‘Abla bize emanet’ dedi. Eşimi Taksim’de kamyonla görünce bir anda heyecanlandım. Belki oğlum getirmiştir diye düşündüm. Sonra bakınca kamyonun üzerinde oğlum, kızlarım, torunlarım bulunuyordu. Kapıyı açmaya gidince bir şey söyleyecektim, polis ‘abla bize emanet’ dedi.”

&Quot;Eşim Kamyon Kullanmazdı&Quot;
Bir Baktım Kamyonun Üzerinde Çocuklarım, Torunlarım, Mahallenin Insanını Doldurmuş. Buradan Taksim’e Kamyonu Sürmüş. Yanlarına Gittim. Arabanın Kapısını Açarken Polis Geldi, Izin Vermedi. ‘Abla Bize Emanet’ Dedi.

15 Temmuz’un Unutulmaz Anıları

Şerife Boz, 15 Temmuz gecesi yaşadıklarıyla, vatanseverliğin ve cesaretin simgesi haline geldi. Boz ailesinin bu cesur ve fedakar davranışı, darbe girişimine karşı verilen halk direnişinin en önemli örneklerinden biri olarak tarihe geçti.

D100 Karayolunda Çalışma Trafik Felç

İha

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu