Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bozuk yola “mezar”lı tepki

Bozuk yola “mezar”lı tepki
14 Nisan 2015 - 0:04

Genel

Ayvalık’ta, sanayi sitesinde iş yerleri bulunan bir grup esnaf, yaklaşık iki aydır onarılmadığını iddia ettikleri yola, protesto amacıyla taşlardan mezar görünümü verdikleri tümsek yaptı.

Ayvalık Sanayi Sitesi 8’inci Ada esnafı, yolun bir bölümünün, su arızasının giderilmesi için yapılan kazı sonrası eski haline döndürülmediğini ileri sürerek taşlardan mezar görünümlü tümsek hazırladı.

Esnaf, yolun ortasındaki bu sembolik mezarın başına, “Ruhuna Fatiha” yazılı bir mermer yerleştirdi.

Site esnafından Cemil Arkun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yolun bozuk olması nedeniyle araç sürücüleri ve kendilerinin mağdur olduğunu söyledi.

Söz konusu alanda yaklaşık iki ay önce su borusunun patladığını belirten Arkun, şöyle konuştu:

“Tam iş yerimizin önünde, iki ay önce patlayan su borusunun onarılması için yetkililere defalarca durumu bildirdik. Nihayet kısa bir süre önce gelip su patlağını yaptılar ancak yol bu haliyle bozuk kaldı. Yolu düzeltmediler. Biz de böyle bir protesto yolu bulup bozuk yoldaki taşlarla bu mezarı yaparak sesimizi duyurmaya çalıştık. Belki mezarı kaldırmak isterken yolu yaparlar. Bu mezarı görenler önce şaşırıyor. Sanayi sitesine ilk kez gelenler burada bir yatırın bulunduğunu bile düşündü ama sonrasında bunun bir eylem olduğunu öğrenince bize destek verdiler.” (AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.