Balıkesir Merhaba Gazetesi

BRAVO BAŞKAN

BRAVO BAŞKAN
18 Eylül 2014 - 0:10

Genel

HABERİMİZİ OKUYAN YÜCEL BAŞKAN, SESSİZ KALAMADI

01

 

Kendisi de eğitimci olan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Atatürk İlköğretim Okulu’ndaki içler acısı durumu düzeltmek için herkesten önce harekete geçti.

HERKES SESSİZ KALDI, BAŞKAN KOLLARI SIVADI
ATATÜRK İlköğretim Okulu’nun inşaatının tamamlanmaması nedeniyle öğrencilerin toz-toprak ve inşaat molozları arasında eğitime başladığını haber yapmıştık. Yetkilileri okula davet eden velilerin isyanına sütunlarımıza yer verdik. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın gönlü bu duruma el vermedi. Başkan Yılmaz, okulun temizlik ve peyzaj çalışmalarını Belediye olarak yapmak için kolları sıvadı.

YÜCEL YILMAZ ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU (6)

EKSİKLİKLERİ TESPİT ETTİ
Dün ekibi ile birlikte Atatürk İlköğretim Okulu’nu ziyaret eden Yücel Yılmaz, okulun peyzaj çalışmalarını inceleyerek, okulun iç temizliğinin de Belediye ekiplerince yapılacağını kaydetti. Yılmaz, “Karesi Belediyesi olarak okullarımız için elimizden geleni yapmaya çalışacağız” dedi. Yeni ve modern bir binaya kavuşan Atatürk İlköğretim Okulu’ndaki eksiklikleri tespit ettiklerini söyleyen Başkan Yılmaz, Müdür Yardımcısı Musa Elibol’dan bilgi aldı.

YÜCEL YILMAZ ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU (2)

YARDIMCILARINA TALİMAT VERDİ
Okulun geciken tadilatı ile ilgili müteahhit firmanın gerekli çalışmalara devam ettiğini dile getiren Başkan Yücel Yılmaz, okulun içinin temizlendiğini ayrıca gerektiğinde okul içerisinde eşya taşınması söz konusu olduğunda da gerekli desteği vereceklerini söyleyerek yardımcılarına talimat verdi. Yılmaz “Atatürk Mahallesi’nin medar-ı iftiharı olan Atatürk İlköğretim Okulu yeni binasına kavuştu. Biz de sosyal belediyecilik adı altında okullarımızın dış ve iç peyzaj çalışmalarını yapıyoruz. Okul açıldığı andan itibaren ihtiyaç duyulan her noktada belediyemizin imkanları çerçevesinde yardım yapıyoruz” dedi.
HABER: KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.