Balıkesir Merhaba Gazetesi

BREMEN MIZIKACILARI

BREMEN MIZIKACILARI
11
10 Nisan 2019 - 9:30

Sevgili çocuklar bugün ‘Çocukça ve Gençlik’ sayfamızda Özel şeker Portakal Anaokulu ve Gündüz Bakımevinin minik öğrencileri yer alıyorlar. Kütüphane ziyaret yapan minikler, hazırladıkları eğlenceli gösteri ile de göz doldurdular.

Kitap okuyarak yepyeni bilgiler öğreniriz ve maceradan maceraya sürüklenip dururuz. Kütüphaneleri ve kitap okumayı çok seven minikler ise Gaziosmanpaşa Halk Kütüphanesi’ne giderek, kitapların gizemli dünyasına girdiler. Merak ettikleri soruları Kütüphane Müdürüne soran öğrenciler, eğlenceli yanıtlar aldılar. Kostümlerini giyen Özel Şeker Portakal Anaokulu ve Gündüz Bakımevi öğrencileri, ‘Bremen Mızıkacıları’ adlı gösteriyi sergileyerek eğlenceli vakit geçirdiler.


Rüzgar: Ben kitap okumayı çok seviyorum. Öğretmenlerim ve arkadaşlarımla birlikte kütüphaneye gittiğimiz için de çok mutlu oldum. Çünkü çok güzel vakit geçirdik. Benim için çok eğlenceli bir gündü. Hazırladığımız gösteriyi de sunduk. Oldukça güzel ve eğlenceliydi. Herkes de çok beğendi.

Derin: Kütüphanelerde sessiz olmak ve kitap okumak gerekirmiş. Ayrıca orada bir sürü kitaplar var. İstediğimizi seçip okuyabiliyoruz. Ben kitap okumayı çok sevdiğim için çok ama çok mutlu oldum. Herkese bol bol kitap okumalarını öneririm. Çünkü kitap okudukça daha fazla bilgi öğreniriz.


İpek: Okulumuzla birlikte Kütüphaneye gittik. Orada merak ettiklerimizi sorduk. Kitaplara baktık. Çok fazla kitap vardı. Evde de benim kütüphanem var. Çünkü ben kitap okumayı çok seviyorum. Kitap okurken de çok mutlu oluyorum.

Ela Naz: Ben kitap okumayı çok seviyorum. Kitap okudukça mutlu oluyorum çünkü kitaplarda birbirinden güzel maceralar var. Ayrıca kitap okuyunca daha iyi konuşuruz çünkü daha fazla kelime öğreniriz. Biz kütüphaneye gittiğimizde de bir sürü kitap gördük. Çok mutlu oldum. Tüm arkadaşlarımın da kütüphaneleri ziyaret etmelerini isterim. Ayrıca biz kütüphanede gösteri yaptık. Çok güzel zaman geçirdik.


Necmi Kaan: Öğretmenim ve arkadaşlarımla birlikte kütüphaneye gittik. Kütüphanede bir sürü kitap vardı. Birbirinden güzel kitapları gördük. Çok eğlenceli ve güzel zaman geçirdik. Herkesin kütüphaneye gitmesini isterim.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.