Balıkesir Merhaba Gazetesi

BSM sezonu yeni oyunla açtı

BSM sezonu yeni oyunla açtı
11 Kasım 2015 - 0:11

Genel

Kendi projesi olan ‘Puki’nin Başına Gelenler’ isimli oyunla perdelerini açan BSM’de, çocuklar yine ilginç deneyimler yaşadı.

Balıkesir Sanat Merkezi (BSM) sezonu, kendi projesi olan Onur Ayan’ın yönettiği “Puki’nin Başına Gelenler” isimli yeni oyunu ile açtı. Uzak diyarlardaki bir çiftliğin sakini olan civciv Puki’nin başına gelen olayların anlatıldığı oyun ilgi ile izlendi.

Çiftlikten sıkılıp, yeni arkadaşlar bulmak için şehir yaşantısına ilk defa adım atan Puki, çevre kirliliğini fark edip çocuklara büyük bir ders verdi. Şehirde arkadaş edindiği Gülcan sayesinde de yardımlaşmanın önemini çocuklar, daha iyi kavramış oldu. Öğrenirken eğlenen çocuklar, Puki ile hem dans etti hem de şarkılar söyledi. Spor yapmanın, sağlıklı beslenmenin de faydalarını Puki ve Gülcan’dan bir daha öğrenmiş oldular.

OYUNUN ETKİSİNDE KALDILAR

Puki’nin gizemli dünyasında yolculuk yapan çocuklar adeta kendilerini oyunun içinde buldu. Oyun sonunda çocuklar, Puki ve Gülcan ile birlikte fotoğraf çektirmek için yarıştılar. Hala oyunun etkisinde olan çocuklar, Puki’yi bir daha ailesinden habersiz dışarı çıkmaması konusunda uyardılar. BSM Oyuncuları Genel Sanat Yönetmeni Onur Ayan oyun sonunda yaptığı konuşmasında ‘’Amacımız çocukları eğlendirmek olduğu kadar onlara bir şeyler öğretmek. Biz, bu oyunda sağlıklı beslenmeyi, spor yapmayı, çevre kirliliğini, yardımlaşmayı ve aileden habersiz bir şey yapmamamız gerektiğini çocuklara öğretmek istedik” dedi. Haber Merkezi

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.