Balıkesir Merhaba Gazetesi

BSM’den çocuklara 29 Ekim hediyesi

BSM’den çocuklara 29 Ekim hediyesi
30 Ekim 2014 - 0:13

Genel

Balıkesir Sanat Merkezi, çocuklara Cumhuriyeti ve Laikliği anlatan ‘Renkler Cumhuriyeti’ adlı oyununu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına özel bir seansla sundu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 91. yılı dolayısıyla Balıkesir Sanat Merkezi(BSM) oyuncuları, çocuklara Cumhuriyeti ve Laikliği anlatan “Renkler Cumhuriyeti” adlı oyunu Cumhuriyet Bayramı’na özel bir seansla sundu. Önceki yıllarda 80 defa sergilenen oyun, bu sene de Balıkesirli çocuklar için sahnelenmeye devam edilecek.

Aykırı Sorular programının yapımcısı ve sunucusu  Enver Aysever’in yazdığı, yönetmenliğini Balıkesir Sanat Merkezi Genel Sanat Yönetmeni Onur Ayan’ın yaptığı “Renkler Cumhuriyeti” adlı oyunu çocuklar ve aileleri ilgi ile izledi.

Ses ve Işık düzenlemesini Mert Aydın’ın,  Müziklerini Sarp Arıcılar ve Utku Güçoğlu’nun yaptığı oyunda, BSM oyuncularından Dilşat Tutukoğlu, Mehmet Kırca, Kubilay Ünal, Mine Yıldız, Nisa Bengisu Menteş ve İlayda Sipahi rol aldı.

Sahip olduğumuz değerlerin kıymetini bilmenin, Cumhuriyetin ilkelerinin ve gereklerinin üzerinde durulduğu, özgürlük ile demokrasinin vurgulandığı, laikliğin öneminin anlatıldığı “Renkler  Cumhuriyeti” küçüklerin olduğu kadar büyüklerin de ilgisi çeken bir oyun. BSM oyuncuları, aynı oyunu 8 Kasım 2014 cumartesi günü saat 15.30’da tekrarlayacak.. HABER: DURMUŞ ALİ DOĞDU

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.