Balıkesir Merhaba Gazetesi

BTO Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Protokolü’nü İmzaladı

BTO Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Protokolü’nü İmzaladı
25 Aralık 2020 - 15:31

BTO Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Protokolü’nü İmzaladı

 

Burhaniye’de Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Protokolü imzalandı

PROTOKOL İMZALANDI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Ziraat Bankası, tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıkları ve tahsilat problemlerini gidermek üzere “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi” başlatıldı. Proje Kapsamında Burhaniye Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aysel , Ziraat Bankası Burhaniye Şube Müdürü Ebru Gür’ün katılımlarıyla “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Protokolü ” imzalandı.

BTO BAŞKANI AYSEL PROJE AMACINI AÇIKLADI

Burhaniye Ticaret Odası Başkanı Mustafa Aysel projenin ana amacının, tedarikçi ve alıcıların banka üzerinde oluşturulan kapalı devre bir sisteme tanımlanarak, alım-satım işlemlerinin Ziraat Bankası garantörlüğünde gerçekleştirilmesi olduğunu ve böylece tahsilat konusunda her iki tarafın da riskin sıfıra indirildiğini söyledi. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aysel , Ürünün satıcılar (tedarikçi) açısından faydalarının; tahsilat riskinin sıfıra indirilmesi , esnek vade ve taksit imkânları ile daha fazla satış yapabilme imkânı olduğu, ürünün alıcılar açısından faydalarının ise finansmana kolay erişim; ödemeleri taksit ve vadeler ile yapma imkânı, kredi/çek kullanmadan kendi tedarikçisi ile banka üzerinden ticaret yapması ve artan kredi limitleri olduğunu belirtti.

“TEDARİK ZİNCİRİNE KATKI SAĞLAYACAĞINI DÜŞÜYORUZ”

Burhaniye Ticaret Odası Başkanı Mustafa Aysel tarafından tüm oda ve borsa üyeleri ile sektör meclisi üyelerinin yararlanabileceği belirtilen proje ile ilgili olarak , “Bu proje ile alım satımlarında getireceği garanti ve esnek vade sistemi ile iş dünyamızın bir nebze rahatlayacağını ve tedarik zincirinin sürdürülmesine katkı sağlayacağını düşünüyor, projenin hayırlı olmasını diliyorum.” denildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.