GündemTürkiye Gündemi

Bu Çay Ocağına Giren 6 Şubatı Yeniden Yaşıyor

Acıyı Hatırlatan Duvarlar

Bu Çay Ocağına Giren 6 Şubatı Yeniden Yaşıyor

Acıyı Hatırlatan Duvarlar

Bu Cay Ocagina Giren 6 Subati Yeniden Yasiyor 1

Adıyaman Eskisaray Mahallesi’nde faaliyet gösteren bir çay ocağı, depremde yaşamını yitirenlerin anısını yaşatmak için duvarlarını fotoğraflarla donattı. İşletme sahibi Mustafa Sapdüzen, depremde ikiz kardeşi Ayhan Sapdüzen ve yakınlarını kaybetmişti. İkizler Çay Ocağı’nın duvarları, kardeşi ve diğer deprem şehitlerinin fotoğraflarıyla adeta dolup taştı. Her gün artan fotoğraf sayısı, işletmenin duvarlarını bir albüme çevirdi.

Bu Cay Ocagina Giren 6 Subati Yeniden Yasiyor 2

Mustafa Sapdüzen, 6 Şubat depreminde kardeşini kaybettiğini ve başta kardeşi olmak üzere mahallelerinden depremde hayatını kaybeden kişilerin fotoğraflarını duvara astığını belirtti. Müşterilerin de kendi kaybettikleri yakınlarının fotoğraflarını getirerek duvara asmaya başladığını ifade etti. Böylelikle çay ocağı, deprem şehitlerinin anısını yaşatan duygu dolu bir mekana dönüştü.

Bu Cay Ocagina Giren 6 Subati Yeniden Yasiyor 3

Çay ocağına gelen müşteriler, duvarlardaki fotoğrafları görünce duygulanıyor ve depremin acısını bir kez daha hissediyor. Oktay Gici adlı bir müşteri, fotoğrafları gördüklerinde duygulandıklarını ve bir daha böyle bir felaketi yaşamak istemediklerini dile getiriyor. Diğer bir müşteri olan Yüksel Gökdemir ise depremde kaybettikleri arkadaşlarının ve akrabalarının fotoğraflarının duvara asılmasından dolayı işletme sahibi Mustafa Sapdüzen’e teşekkür ederek duygularını ifade ediyor.

Büyükşehir’den 2 Acı Haber

İha

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu