Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bu fiyatla olmaz

Bu fiyatla olmaz
14 Kasım 2014 - 11:59

Genel


Biz sorduk kırmızı-beyaz renklere gönül veren taraftarlar cevapladı.  Taraftarın ortak düşüncesi ise  kalitesiz futbol ve boş stad. Kulüp yönetimi artık medyaya kızacağına iç hesaplaşma yapmalı.

HAFTALARDIR istediği sonuçları elde edemeyen Balıkesirspor’u bir yandan Sivasspor maçına hazırlanırken bir yandan da ligde üst sıralara tırmanmanın hesabını yapıyor. Kulüp yönetimi ve teknik ekibi, her maç sonrası yapılan basın toplantısında ‘Çok çalışacağız’, ‘Bu maç çok önemli’, ‘Şanssızlık’, ‘Daha iyi olacağız’ şeklinde benzer açıklamalar yaptı. Kulübün ‘Taraftar bize destek’ versin söylemi hiçbir basın toplantısında dilden düşmedi.

TARAFTAR AYNI TARAFTAR,

BİLETLER FARKLI TARİFE

Taraftar büyük başarılar sonrası oluşturulan bu yılki takıma İsmail Hocaya ve yönetime saygı duyuyor, ancak haftalardır memnun etmeyen futbol ve puan cetvelindeki durum herkesi düşünmeye ve konuşmaya zorluyor.  Genel kanı önceki yıllarda benimsenen agresif futbol . Bilet fiyatlarının pahalılığının Passolig ve federasyona mal edilmemesi gerektiğini söyleyen taraftar, kulübün isterse fiyatları düşürebileceğinin de farkında.

Bugüne kadar medya ve kulüp arasında yaşanan durumu MERHABA olarak taraftara sorduk. Noktasına, virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz:

 

MEHMET EMİN KAYA

 

Mehmet Emin Kaya-30 Esnaf(Müteahhit)

Takımın gidişatı iyi değil. Geçtiğimiz yıllara kıyasladığımızda bugün Balıkesirspor çok farklı bir görünümde. Süper ligde yeni olabiliriz, tecrübesiz olabiliriz. Ama yapılan hataların tekrar edilmesi ligle alakalı bir şey değil. Eğer oyun planında yanlış bir şeyler varsa müdahale etmek gerek. Geçtiğimiz 8 haftaya bakınca aynı düzen devam ediyoruz. Hatalar aynı hatalar, yediğimiz goller benzer goller. Oyun anlamında gelişmeler yok değil ama bu düzenle ligden düşmeyi garantilediğimiz gün takımı oturturuz düşüncesindeyim.

Bilet fiyatları Süper lig standartlarında. Ancak ortada bir gerçek var. Geçen yıllara bakacak olursak stat boş diyebiliriz. Yönetimin bu konu hakkında çalışma yapması gerek.

 

 

TURGAY KOCUK

 

Turgay Kocuk-27 Tasarımcı

Kendimi bildim bileli Balıkesirspor aşığı bir insanım. Son 3 sezondur içeride maç kaçırmışlığım yok. Ama bu sezon ayaklarım zor gidiyor. Oynanan oyun tatmin etmiyor seyirciyi.  İsmail Hocaya büyük saygım ve sevgim var. Onun yeri Balıkesirliler’in gönlünde ayrı. Ancak ortada bir gerçek var. Bu şekilde gitmeyeceğini anlaması gerek. Oyun planında büyük sorunlar yaşıyoruz. Ptt 1. Lig’de korkmayan, sürekli hücum eden bir Balkes vardı. Bu sezon öyle oyunlara hasret kaldık. Hele ki gol atınca sanki maç bitmiş gibi bir havaya giriyor takım. Daha cesur olmalıyız, taraftar bunu istiyor.

Passolig kuralının tribünleri nasıl etkilediğini bütün Türkiye görüyor. Üstüne bilet fiyatlarındaki artış olunca tarafta iyice uzaklaştı. Stadın boş kalmasındansa yönetimin bilet fiyatlarına indirim uygulaması daha mantıklı.

 

 

HARUN KURTHarun Kurt 32 (Esnaf)

Lig başlayalı 8 hafta oldu ve sadece 5 puanımız var. Galatasaray maçını kazandığımızda büyük bir sevinç yaşadık. Ancak arkasından gelen mağlubiyetler ve oynanan oyun acaba bu maçı şans eserimi kazandık şüphesine götürdü bizi. Galatasaray maçı sonrası İsmail Hoca’nın “Galatasaray’ı çözmüştük” ifadesi bize o kadar güven verdi ki… Açıkçası oynanan oyun Balıkesispor’a yakışmayan bir oyun.

Biz yıllarca Süper Lig hasreti çekmiş bir şehiriz. Yönetime ve İsmail Hoca’ya ne kadar teşekkür etsek azdır bize bu duyguyu yaşattıkları için. Ama daha iyi yerlerde olabiliriz. Biz takıma inanıyoruz, onlarda inansın. Başarının sırrı takım ruhu. Geçtiğimiz senelerde bunu en iyi şekilde gördük.

Bilet fiyatları yüksek geliyor insanlara. Passolig’in getirdiği yüke bir de bu eklenince insanlar stadyumdan uzak duruyor. Yönetimin bilet fiyatlarında düzenlemeye gitmesi herkes için iyi olur.

 

 

SemihSEMİH YILMAZ Yılmaz  25 Yüzme Antrenörü

Rotasyon şart diyerek klasik bir cümle kullanmak istemezdim ama sanırım söylemek zorundayım. Bu herkesin söylediği bir şey ama olması gereken şey de bu. Lig başlayalı 8 hafta oldu ve ilk maçtan son maça kadar aynı Balıkesirspor’u izliyoruz. Gol atınca kapanan, organize olamayan, oyun kurgusunu iyi yapamayan bir takım. Bu şehir İsmail Ertekin’e saygı duyuyor ama ortada olan bir şey var. 8 haftada 5 puan topluyorsan mutlaka bir yerlerde yanlış var demektir. Taraftarın sabrı taşmak üzere. Sivasspor maçında bir çıkış yakalamamız gerek. Çünkü artık taraftar mazeret duymak istemiyor.

Bilet fiyatları Süper Lig standartlarında olabilir. Ancak gördüğümüz üzere stadyum boş. Passolig’e şu anda yapılacak bir müdahale yok. İnsanlar bunu kabullenmiş durumda. Ancak bilet fiyatları konusunda yönetim bir düzenleme yapmak zorunda. Örneğin 20 lira bilet fiyatıyla stadyum boş kalacağına 10 lira olsun, stat dolsun.  HABER: SEDAT KAYA

 


 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.