Balıkesir Merhaba Gazetesi

BU GÖREV SAÇLARIMA AK DÜŞÜRDÜ

BU GÖREV SAÇLARIMA AK DÜŞÜRDÜ
25 Kasım 2014 - 0:05

Genel

AK Parti İl Başkanı Mahmut Poyrazlı dün bir basın toplantısı düzenledi. Balkonuk’ta düzenlenen toplantıda il başkanlığı ve kongre süreci değerlendirildi.

15 Eylül 2014 tarihi itibarı ile kongre takviminin başlatılmış olduğunu ve tamamlandığını belirtti. İlçe kongrelerindeki coşku ve heyecanı birlikte paylaştık diyerek sözlerini sürdüren Başkan Poyrazlı, il kongresi ile ilgili olarak kurucu Recep Tayyip Erdoğan’ın görevlendirmesi ile il başkanlığını 4 yıldır yürüttüğünü söyledi. Ak Parti Balıkesir il teşkilatında görev süresi olarak en fazla il başkanlığı yapan kişi benim.4 yıl önceki atama sonrasında bir fotoğraf çektirmiştik. Oradaki fotoğraflarımda saçlarım siyahtı. Arkadaşlar hatırlar. Görev saçlarıma ak düşürdü’ dedi.

GÖREVİ TESLİM EDECEĞİM

Hizmetlere bir nebze katkı için çalıştık. Siyasete belirli bir hedefle girmiş biri değilim. Siyasi bir geçmişimde yok. Türkiye’de yaşıyorsak hedefler idealler olacak. Bizde Balıkesir’de yaşayan bir avukat ve bu topraklarda yaşayan olarak fikirlerimiz düşüncelerimiz olacak elbette dedik. Recep Tayyip Erdoğan bir parti kurarsa onun kurduğu bir partide görev almak isterim demiştim ve o günkü sözümü duyan arkadaşlarım o sözü hatırlattılar ve siyasete başlamış olduk. Türkiye’nin hedeflerini yükselten bir partide siyaset yapmayı dava arkadaşı olmayı yüce rabbim nasip etti. Bundan gurur duyuyorum. Üzerimize düşeni yaptığımı düşünerek bir hafta sonraki seçilecek il başkanı arkadaşıma teslim etmiş olacağım.

2 Kasım günü yönetim kurulu üyelerimle birlikte basının önüne bir kahvaltıyla çıkmıştık. İnşallah seçilecek arkadaşlarımız için parti ve il için hayırlı bir seçim olur. Erzurum’da başlayan kongreden sonra bir sonraki adım Balıkesir saat 11.00 de başlayacak kongremiz program net olmasa da belli gibi. Saat 13.00’de de toplu açılış için Kuvayı Milliye’ de olacağız.

KÜSKÜNLÜK İSTEMİYORUZ

Ak Parti içerinde prensipleri olan bir parti. Kongrelerde tek liste tek adayla kongrelerimizi gerçekleştirmek istiyoruz. İl, ilçe, belde kongreleri de olsa çok listeli seçimler yarışmayı da beraberinde getirir. Kongrede aday olan arkadaşlarımızda Ak Partiye gönül vermiş olan arkadaşlar. Seçime girip te kaybetmesi ile gönül kırıklığı yaşatmayı doğru bulmuyoruz. Parti içinde kırgınlığa, küskünlüğe yer yok.

HABER: KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.