Balıkesir Merhaba Gazetesi

BU HEYECANA YÜREK DAYANMAZ

BU HEYECANA YÜREK DAYANMAZ
26 Mart 2015 - 0:01

Genel

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, voleybolcuları birinci lig kapısını araladı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, 10 Nisan’da Bursa’da oynayacağı play-off maçlarıyla birinci lig kapısını ardına kadar açmak istiyor. Balıkesir Belediyespor Voleybol şube yetkilileri, Kurtdereli Spor Salonu’nda yaptıkları basın toplantısıyla takımın şu anki durumunu anlatarak, “Geldiğimiz yerin çok daha fazlasını hak ediyoruz. Bunu Bursa’da oynayacağımız maçlarla kanıtlayıp birinci lige çıkacağız” dediler.

Voleybol şube sorumlusu Mesut Eray, “Sezonu ikinci sırada bitirdik ve play-off oynamaya hak kazandık. 10 Nisan’da Balıkesir’in Bursa’ya akması gerekir. Bizim birinci lige çıkmamız, şehrimizin ekonomisine ve tanıtımına büyük katkı sağlaması demektir. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Edip Uğur 3 bin 500 kişilik bir salon yaptırıyor. Bize inanmasa bunu yaptırmazdı. Bursa’da Halk Bankası, Karşıyaka ve Kazan Belediyesi’yle karşılaşacağız ve bu maçları büyük bir zaferle kazanacağız.

Oyuncularımız eskiden iki metre sıçrıyorsa, şimdi üç metre sıçrayacak ve büyük zafere imza atacaklar. Biz inanmış bir takımız. Diğer takımların harcadığı bütçelere bakıldığında biz en mütevazi olan takımız. Çünkü paradan daha önemli olan şey inanmaktır. Biz inandık” dedi. Yönetici Ömer Marmaralı ise “Ligi umduğumuz bir yerde tamamladık. Teknik heyetimize güvenmemiz ve sporcularımıza inanmamız bize mutluluğu yaşattı. Bursa’da daha büyük mutluluk yaşamak istiyoruz” dedi. Takımın teknik patronu Alper Erdoğuş ise “Göreve geldiğimde takım altıncı sırada idi. Çalışmalarımız sayesinde takım ikinci sırada ligi tamamladı. Önümüzde zor bir süreç var. Zorlu maçlar oynayacağız. Grubun en iyilerinden Kazan Belediyesispor’a çok büyük yatırımlar yaptılar. Ancak her şeyin para olmadığını kanıtlamak istiyoruz. Balıkesir halkı Bursa’da bizi yalnız bırakmasın” dedi. Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü İlhan Arslan ise “Takımın tüm maçlarını izleme fırsatı yarattık ve alkışladık. Bize düşen ne varsa yapmaya çalıştık. Başarılı bir sezon sonrası birinci ligi hak eden bir takım var diyebiliriz. Şimdiden başarılar diliyorum” dedi. AHMET İMREN

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.