Balıkesir Merhaba Gazetesi

 BU NASIL ÖNLEM?

 BU NASIL ÖNLEM?
02 Ocak 2015 - 0:20

Genel

Yıkılmaya yüz tutmuş veya kısmen yıkılmış bu binaların yanından korkuyla geçen vatandaşlar her an ölümle burun buruna 

Aygören mahallesinde eski binalar için alınan önlemler şaşırtıcı. Küçük bir sarsıntıda yıkılabilecek ağaç kaplamalar ve duvarları için alınan tedbir ise sadece Belediye ve Zabıta birimlerince konulan parmaklıklar.

Peki bu parmaklıklar neyi nasıl koruyacak?

Herhangi bir parçası yoldan geçen birinin üzerine düşse yada çocukların üzerine düşse hesabını kim verecek? Üzücü olayların yaşanmaması ve kötü görüntülere son vermek için, binalara Belediyenin ciddi anlamda el atması bekleniyor.

KORKUYORUZ

Yıkılmaya yüz tutmuş ve restore edilmeyi bekleyen tarihi binaların durumu içler acısı. Balıkesir’in Büyükşehir olmasıyla birlikte restore edilerek kullanıma açılabilecek bu tip binaların yanında tamamen yıkılmış ve harabe olan evlerde çirkin görüntüler veriyor. Balıkesir’in en eski yerleşim yerlerinden olan Ay gören mahallesinde eski ve terk edilmiş yapıların önlerine belediye Zabıtaları tarafından emniyet amaçlı konulan demirler, görenleri hayrete düşürüyor.Hiçbir işe yaramayan ve alay edercesine binaların önüne konulan bu demirler emniyet tedbiri olarak mı yoksa iş olsun diye mi konuluyor diyen mahalle sakinleri belediyenin daha ciddi önemler almasını istedi ve her yağan yağmur ardından ve kuvvetli rüzgârda büyük bir kaza olacak diye korkuyoruz dediler. HABER: SEVDA KAYGISIZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.