Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bu nasıl sağlık?

Bu nasıl sağlık?
13 Ocak 2015 - 0:12

Genel

İş güvenliğinin ardından tadilat skandalı

Atatürk Devlet Hastanesi yönetimi, Genel Cerrahi katındaki tadilata kömür çuvalı ile önlem alıyor. Maksat, hastalara toz gelmesin!

İŞ güvenliği konusunda adeta sınıfta kalan Atatürk Devlet Hastanesi’nde son günlerde yaşanan tadilat hastaların sağlığını hiçe sayıyor. Genel Cerrahi katında kapıları genişletme çalışmaları sırasında toz içinde kalan hastalar, “Ya bizi başka bir kata alsınlar, ya da tadilata son versinler. Şifa bulmaya geliyoruz, mikrop kapıp daha beter olmaktan korkuyoruz” diyor.

KÖMÜR ÇUVALIYLA TEDBİR

TADİLAT yapılan katta alınan tedbir ise görenlerin şaşkınlığını bir kat daha artırıyor. Bir kısmı yerde bir kısmı ise tavandan aşağı sarkıtılmış kömür çuvallarının ‘Perde görevi’ni üstlendiği Genel Cerrahi Bölümü’nde hastane yönetiminin sağlık konusundaki zihniyeti adeta gözler önüne serilmiş durumda. Katta bulunan market arabasının ise ne işe yaradığını bilen yok!

İNSAN SAĞLIĞI BU KADAR UCUZ MU?

HASTA yoğunluğunun nisbeten daha az olduğu bayram ve tatillerde değil de yoğun zamanlarda tadilat yapılması konusunda hastane yönetiminin özen göstermediği ortada iken, hastaların başka bir kata veya bölüme taşınmayıp tadilata devam edilmesi ise insan sağlığı bakımından utanç verici bir tablo. Bu tablo karşısında olası bir mikrop kapma durumunda o hastanın yaşayabileceği veya ödeyebileceği bedellerin sorumlusu kim olacak? HABER:SEMRA AMAN AKYÜREK

YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ

ÖZEN gösterilmeden ve hasta sağlığını hiçe sayan bu tadilatın meydana getirebileceği zararları göz önünde tutarak hastane yönetimi ve tadilatı gerçekleştiren taşeron inşaat firmasını uyarabilecek yetkililere sesleniyoruz? Ya siz o bölümde hasta olarak yatsaydınız ne yapardınız? Hastane personeli bile o bölüme girmek istemezken, sesini duyuramayan hastaların sesini kim duyacak?

KORKU FİLMİ GİBİ

Hastası olan ve Refakatçi olarak hastanede kalan vatandaş ise MERHABA’ya şöyle konuştu: ‘Hastanede kaldık fakat korku filmi gibi matkap sesleri, çuvallardan yapılmış perdeler ve inşaat yığınları Tepsiyi  bırakmak için mutfağa geçmeme engel oldu.Gerçekten korktum.’

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.