Balıkesir Merhaba Gazetesi

BU NE CESARET !!!

BU NE CESARET !!!
26 Kasım 2014 - 0:20

Genel

ADINIZA HAT ALINMIŞ OLABİLİR

— GSM hattı almak için bırakılan kimlik fotokopileri ile başka şahıslara yeni hatlar açarak vatandaşlara dağıtan bazı operatör bayileri mağduriyetlere neden oluyor.

Dursunbey’de üzerine hat açıldığını ve borcu olduğunu öğrenen Ramazan Atam, kullandığı cep telefonuna gelen mesajın önce yanlış atılmış olduğunu düşünerek önemsemedi.

Fakat borç iki aylık olunca ‘Ne oluyor?’ diyerek hemen aktivasyon bilgilerine baktı. Milli Kuvvetler caddesinde bulunan GSM Şirketlerinden birine ait bir bayiden adına açılmış bir hat çıktı.

Milli Kuvvetler Caddesinde bulunan özel telefon bayiinden alınan hatla ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda bulunan Atam, ‘benim başıma gelen bu durum herkesin başına gelebilir. Bu kadarla da kalmadı araştırmaya başladım. Birde yine kendi adıma açılmış ayrıca kontörlü hat olduğunu öğrendim. O da Bursa’dan bir işyerinden alınmış. Adıma kayıtlı benim kullanmadığım hatlardan dolayı endişeliyim. Telefon hattı alınacağı zaman bizden nüfus bilgilerimizin fotokopisi isteniyor ben bilgilerimi vermeden nasıl adıma telefon açılıyor? Diye sordu. Milli Kuvvetler Caddesindeki şirket yetkilileri ile görüşmek için Dursunbey’den telefon ettim fakat telefonuma yetkili kişi sizinle görüşemez müsait olmuyor dediler. Bende son çare savcılığa gittim. Vatandaşlarımız bu konuda duyarlı olsun kendi adına hat var mı araştırsın. Daha büyük meblağlarla da karşılaşılabilir. Duyarlı ve dikkatli olalım’ dedi.

GSM BAYİLERİ KOTAYI DOLDURMAK İÇİN Mİ YAPIYOR?

GSM şirketlerinin şubeleri daha çok hat satmaları yönünde teşvik ettiğini ve bunun sonucu olarak bazı şubelerin hat alan kişilere yeni hatlar açarak belirlenen kotayı doldurduğunu, bu yüzden birçok kişinin mağdur olduğunu haberlerden de takip ediyoruz. Konuyla ilgili olarak bilgi veren bazı GSM bayileri de bu tür uygulamanın zaman zaman bazı art niyetli kişiler tarafından yapıldığını söyledi. GSM hattı alacak vatandaşların kimlik fotokopilerinin yanına ‘tek hat aldım’ şeklinde ibare yazarak imzalayıp bayi çalışanına vermelerinin bu tür sorunlar yaşanmasını engelleyeceğine işaret eden GSM bayileri, vatandaşların bu konularda dikkatli olmaları gerektiğini vurguladı.

ÖZEL HABER: KAMİL AKYÜREK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.