Notice: Trying to get property 'display_name' of non-object in /home/merhaba/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/generators/schema/article.php on line 52

Balıkesir Merhaba Gazetesi

BU NE HADSİZLİK!

BU NE HADSİZLİK!
07 Aralık 2014 - 18:32

Genel

Saçmalardan seçmeler yazmış Hakkı Yalçın. Balıkesirspor ve Fenerbahçe maçını kendince yorumunu kaleme almış ve ortaya yıllardır insanlarımızın zihnine enjekte edilen 3 büyükler hastalığını ağırlaştıracak bir taraflılıkla köşesine koymuş.

Hani her sezon başında “Üçünden hangisi şampiyon olur” kehanetine girip, Anadolu takımlarını yok sayan hasta zihniyetten bahsediyorum.

Bu yaygın medyada uzun yıllardır görülen bir hastalık gerçi.

Dikkat edin ne zaman bir Anadolu takımı, tüm engellere rağmen zirveye çıkmayı başarsa, zirveye çıkma başarısına yaygın medya biraz ilgi gösterse dahi, asıl ilgi yoğunluğunu üç büyüklerin o anki başarısızlığına ayırır.

Hakkı Yalçın’ın yazısındaki ilk hadsizliği ve art niyeti “çünkü Balıkesir gibi takımlar futboldan uzak olduğu için” cümlesinde.

Bir defa Balıkesir değil Balıkesirspor ibaresini kullanacak kadar gazeteci değil mi acaba Yalçın?

İkincisi “Balıkesir gibi” ibaresi ile geriye kalan tüm Anadolu şehirlerine ait takımları küçümsemesi hem hadsizlik hem de art niyet değilse nedir?

Peki ya “Rakibin oynama şartlarını yok ederler” dip saçmalığına ne demeli acaba. Hakkı Yalçın zahmet edip azıcık gazetecilik yapmadan yazmak yerine beş dakikayı, sadece beş dakikayı Balıkesirspor’u incelemeye ayırsa ve Süper lige çıkma hikâyesine bir göz atsa hem takımın hem de taraftarının spor beyefendiliğinden belki de nasibini alma şansına ulaşacak. Zira bu sezon Süper Lig’de dâhil Balıkesirspor takımının asla ama asla futbolu adam gibi oynama ve oynatma düsturundan hiçbir zaman vazgeçmediğini görür. 12 haftadır aldığı başarısız sonuçlara rağmen efendiliğinden ve desteğinden vazgeçmeyen ve Anadolu’da haklı bir hayranlık kazanan taraftarını görmezden gelmekteki kasıttan vazgeçebilirdi.

Belli ki Yalçın basın özgürlüğüne ülke kamuoyunu aldatmaya yönelik küçük kazıklar atma özgürlüğünü karıştırmış.

Balıkesir’i çaresizlik ve hiçlikle buluşturduğu cümlesi ise son derece çirkin ve büyük bir YALAN.

Artık Büyükşehir olan Balıkesir bütün dinamikleri ile ülke çapında iddiaları olan ve becerisini her alanda ispatlayan bir mega kenttir.

An itibari ile Balıkesirspor geçen sezonlardaki başarıyı sergilemeyen bir yönetime ve takıma sahip olabilir.

Bu eleştiri, kabul gören ve Balıkesir kamuoyunda konuşulan bir konu. Ama bu konuda da Balıkesir ve Balıkesirspor çaresiz ya da hiç değildir.

Yalçın Fenerbahçe camiası için “İslam Çupi” olma çabasını gösterirken koca şehri rencide etmekten kaçınmamıştır.

Oysa İslam Çupi gibi olmak ince bir kalem ve nezaket gerektirir.

Hakkı Yalçın kullandığı haksız ve hadsiz ifadelerden ötürü Balıkesir’e özür borçludur.

Zira her şey bitmeden gerekeni yapacak akla ve güce sahip sayısız değere sahip bir şehirdir BALIKESİR.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.