Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bu sokak sanat sokağı kalmalı

Bu sokak sanat sokağı kalmalı
13 Ekim 2014 - 10:45

Genel

çocukça

 

Karesi Belediyesi tarafından düzenlenen ve 3 gün süren Karesi Kültür ve Sanat Günleri çocuklar tarafından büyük ilgi gördü.

Çavuş Sokak’ta oluşturulan ‘Bu sokakta sanat var’ etkinliğine birçok sanat dalından sanatçı katıldı. Yoğun ilgi gören etkinlikte ebru sanatı, ahşap oyma sanatı, grafitiler, sokak müziği, flamenko, karakalem, pandomim, resim, sokak tiyatrosu, takı, tel kırma, kırkyama, Ferhat Göçer konseri, Gripin Konseri ve sünnet şöleni, Augmented Reality Show gibi gösteriler yer aldı.

Aileleriyle birlikte sanat sokağını gezen çocuklarla sohbet ettik.

 

TALHA: Sanat Sokağı fikri süper. Balıkesir’de böyle sokaklar sürekli olmalı. Çok güzel bir sokak olmuş. Çok eğlendim. Tiyatro ve ateş gösterilerini çok beğendim. Emeği geçen herkese teşekkürler.

EMİRCAN: Sanat sokağını çok beğendim. Tiyatroya da çok güldüm. Sonra robota, uzun bacağa çok güldüm. Abiler müzik

çalıyorlar çok hoşuma gitti.

DSC_0020

BURHAN: Ebru’nun yapılışını seyrettim. Hazırlanması yapması hiç de kolay değil. Kesinlikle büyük yetenek. Grafiti yapan ağabeylerle tanıştım ve tebrik ettim. Çizdikleri üç boyutlu resimler harikaydı.

YUSUF: Çok beğendim. Konserler ve tiyatro gösterileri harikaydı. Uzun bacaktan biraz korktum ama sonra tahtadan bacak olduğunu anladım, rahatladım.

EFE: Ben en çok Köstebekgiller tiyatrosunu beğendim. Boyo çok şeker bir köstebek. Keşke benim de boyo adında öyle güzel bir köstebeğim olsaydı. İnşallah tekrar gelirler. Çünkü çok eğlendim.

BÜŞRA: Bu sokak böyle kalmalı. Tiyatroya çok güldüm. Dansçılarda çok güzellerdi. En güzeli de robot gösterisiydi. Resimler de çok güzeldi.

SİMAY: Her yer rengârenk ve cıvıl cıvıl. Çok güzel yapmışlar. Hep böyle kalmalı. Resim çizenleri, ebru yapanları, tahtadan değişik şeyle yapanları seyrettim. Çok güzeldi. Birde şarkı söyleyenler süperdi.

KADİR: Bu tür etkinlikler 2–3 güne sığdırılmamalı. Mesela bu sokak sürekli sanat sokağı olarak kalmalı. Üniversite öğrenci abi ve ablalarımız burada hem sanatlarını sergiliyorlar hemde harçlıklarını çıkartıyorlar. Çok güzel bir sokak olmuş umut ediyorum hep böyle kalır.

İREM: Bence de bu sokak sanat sokağı kalmalı. Daha fazla etkinlikler düzenlenmeli. Herkes yeteneklerini sergilemeli. Böylelikle bizlere örnek ve güzel vakit geçirebileceğimiz bir yer olur. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz çok eğlendik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.