Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bu suyun kıymetini bilelim

Bu suyun kıymetini bilelim
16 Aralık 2014 - 0:01

Genel

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, ilçeye getirilen jeotermal enerjiden her alanda yararlanılması, ilçenin kalkınması için kullanılması çağrısında bulundu.

Sındırgı’da vatandaşlar, ilçenin jeotermal enerji ile ısıtılması projesi hakkında kahvehane toplantıları ile bilgilendiriliyor. Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Jeotermal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Demir ve Jeotermal A.Ş. Genel Müdürü Arif Uslu ile birlikte kahvehanelerde yaptığı toplantılarla ilçenin 25 yıldır beklediği proje hakkında halkın merak ettiği soruları yanıtladı, bilgiler verdi. Başkan Yavaş, kahvehane toplantısında sıcak su aboneliği, sıcak su kullanım ücreti gibi merak edilen konular hakkında bilgilendirme yaptı. Çavdaroğlu mahallesi Meydan kahvehanesinde yapılan toplantıya Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Amirleri, Sındırgı Jeotermal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Demir ve Genel Müdürü Arif Uslu ve vatandaşlar katıldı.

“EL BİRLİĞİ İLE ÇALIŞALIM”

Jeotermal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Demir de, 23 kilometrelik hattı Sındırgı Belediyesinin önderliğinde, Türkiye’de jeotermalle ısınan 21 İl ve İlçenin arasından tek bir özel firma olarak yapmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, ilçenin 25 yıl sonra kavuştuğu bu imkandan elden geldiğince her alanda yararlanılması çağrısında bulundu. Yavaş, “Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Rabbim bize de nasip etti. Türkiye’de de şu anda en uzun en zorlu hattı yaptık. 22 milyon TL değerindeki proje. Jeotermal firması da tam 12 milyon TL. para harcadı. Allah bize bu nimeti verdiyse kıymetini bilelim; eve alalım sera yapalım. Para kazanacak işler yapmak gerekiyor. Para kazanacak işler yapılmasını sağlamak gerekiyor. İşin özü bu. El birliğiyle şu sındırgıyı geliştirelim. İnşallah ekonomimize çok artısı olacak termal suyun” diye konuştu. HABER MERKEZEİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.