Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bu yarışmanın konusu Hz. Muhammedin hayatı

Bu yarışmanın konusu Hz. Muhammedin hayatı
26 Aralık 2014 - 0:03

Genel

Altıeylül Belediyesi ile Vitamin Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ‘Ufka Yolculuk Kültür Yarışması’nın Balıkesir ayağı için protokol imzaladı.

Türkiye ve yurt dışından yarışmacıların da katılabileceği, Haz. Muhammed’in hayatının  daha iyi öğrenilmesi amaçlı; ‘Ufka Yolculuk Kültür Yarışması-İdeal İnsan Son Peygamber’in (sav) Hayatı’ başlıklı yarışmanın 2015 yılı Balıkesir ayağı için, Altıeylül Belediyesi ile Vitamin Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü bir protokol imzaladı. Konuyla ilgili açıklamada, “Altıeylül Belediyesi, okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak ve sahih kaynaklarla buluşmasına destek vermek amacıyla yapılan yarışmaya destek verecek” denildi.

Balıkesir Vitamin  Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Dernek Başkanı Yaşar Cantürk ve Balıkesir Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Yarışma Yürütme Kurulu Üyesi Ekrem Başaran ileAltıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu arasında protokol imzalandı. Başkan Kafaoğlu, böyle bir etkinliği desteklemekten dolayı çok mutlu olduğunu belirtti.

7’den 70’e HERKES KATILABİLİR

7’den 70’e herkesin katılabileceği ve yaş guruplarına göre kategorilere ayrılmış olan yarışmaya katılmak için www.ufkayolculuk.com adresinden başvurular alınacak. 29 Mart 2015 Pazar günü Türkiye’de Türkçe, dünya genelinde ise İngilizce  yapılacak olan yarışma , Türkçe dilinde ‘Kur-an-ı Kerim’e Göre Peygamberler ve Tevhid Mücadelesi /Prof. Dr. İsmail Lütfi Çakan, N. Mehmet Solmaz’ kitabından; İngilizcede ise ‘Muhammad/Martin Lings’ kitabından yapılacak. Katılımcılar, ilgili kitap temini ve ayrıntılı bilgi için Altıeylül Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 0 266 241 00 10 – 1442 numaralı telefonuna başvurabilecekler.  HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.