Balıkesir Merhaba Gazetesi

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

BU YIL SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ’NDE ÖZEL YETENEK SINAVI YÖNTEMİ FARKLI OLACAK

BU YIL SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ’NDE ÖZEL YETENEK SINAVI YÖNTEMİ FARKLI OLACAK
08 Ağustos 2020 - 8:46

Balıkesir Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi özel yetenek sınav kılavuzunu yayınladı.

 

Balıkesir Üniversitesi’nin yayınladığı özel yetenek sınavı kılavuzunda başvuru tarihleri 10-21 Ağustos olarak belirtildi.

Balıkesir Üniversitesi tarafından yayınlanan kılavuzda, adayların Çağış Kampüsü’nde başvuru yapacakları ve önceki yıllardan farklı olarak başvuru sırasında anında sınava alınacakları bilgisi verildi. Bu yıl özel yetenek sınavının Pençe Kuvveti Ölçümü yöntemiyle yapılacağı söylendi. Pençe kuvveti uygulamasında elektronik ölçüm cihazı ile adayların cihaza uygulayacağı en yüksek değer kayıt edileceği bildirildi. Erkekler için 10 kg, kadınlar için 5 kg değerine ulaşanların sınavdan 100 puan almış olarak değerlendirilecekleri kılavuzda yer almakta aynı zamanda her adaya uygulama için 2 hak tanınacağı da verilen bilgiler arasında. Özel yetenek sınavından aldıkları puanın kılavuzda belirtilen diğer kriterlerle birlikte tek bir giriş puanı oluşturarak adayın istediği bölüme kayıt yaptırabileceği söylendi.Spor Bilimleri Fakültesine gidecek olan adayların incelemesi için yayınlanan özel yetenek sınavı kılavuzunda Balıkesir Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde bulunan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi ve Spor Yöneticiliği bölümlerine giriş koşulları ve kontenjanları açıklandı. Balıkesir Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi sınav sonuçlarının 31 Ağustos’ta açıklanacağı söylendi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.