Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bugün 23 nisan

Bugün 23 nisan
23 Nisan 2015 - 0:02

Genel

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl yağışlı hava sebebiyle Kurtdereli Spor Salonu’nda kutlanacak.Balıkesir Valiliği Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluş yıl dönümünü ülkenin geleceği olan çocuklara bayram olarak armağan etmesi ile her yıl kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın bu yıl 95’incisinin kutlanacağı programlarını hazırladı.Bu yıl Kurtdereli Spor Salonu’nda yapılacak kutlamalar öncesinde ilk tören Atatürk Anıtında saat 09.30’da yapılacak. Çelenk sunma ve Atatürk’ün manevi huzurunda yapılacak saygı duruşunun ardından kutlamalar Kurtdereli Spor Salonu’nda devam edecek.

YABANCI KONUKLAR DA OLACAK

Kutlama törenleri sırasında ilk konuşmayı Balpaş İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Enes Eren yapacak, Eren, günün anlam ve önemini anlatacak.

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi Hilal Uyar, “Atatürk Çocuk Olmuş” adlı şiiri okuyacak.

Törenlerde; mehteran gösterileri, spor gösterileri, halk oyunları ve modern dans gösterileri, şiir okumaları yapılacak.

Ana okulları öğrencileri de halk oyunları gösterileri yapacak. Ana okulları standlar açacaklar.

23 Nisan Bayramında yabancı konuklar da olacak. Bosna Hersek ekibi, “RKUD Proleter Sarayevo” gösterisi, Makedonya ekibi, “Folkloron Ansam Bölgesi” gösterisi, Sırbistan ekibi, “Kut Gajret Slenica-Sancak Bölgesi” gösterisi sunacak. HABER MERKEZİ

 

 

 

 

 

-/-

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.