Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘BUGÜNÜN ÖĞRENCİLERİ YARININ ÖĞRETMENLERİ, İDARECİLERİ OLACAK’

‘BUGÜNÜN ÖĞRENCİLERİ YARININ ÖĞRETMENLERİ, İDARECİLERİ OLACAK’
28 Şubat 2015 - 0:08

Genel

Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi ve Balıkesir Milli Eğitim Müdürlüğü okul stajları ile ilgili paylaşım toplantısı gerçekleştirdi. ‘YÖK- Dünya Bankası Milli Eğitimi Geliştirme’ projesi kapsamında NEF son sınıf öğrencilerinin ‘Okul Deneyimi’ ve ‘Öğretmenlik Uygulaması’ dersleri ile pedogojik formasyonlarının Balıkesir merkezindeki anaokulu, ilkokul, ortaokul ile liselerde yapılmasına ilişkin paylaşım toplantısı önceki gün gerçekleştirildi.

NEF Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan NEF Dekanı Prof. Dr. Fatih Satıl, kendisinin de bir Necatibey Eğitim Fakültesi mezunu olarak öğrencilerin staj konusundaki sorunlarının farkında olduğunu dile getirdi. “14 lise,19 ortaokul,10 ilkokul,7 köy ilkokulu,8 Okul Öncesi okul ile toplam 58 okul ile işbirliği içerisinde bu staj uygulamasını yapıyoruz” diyen Satıl, son sınıfta okuyan ve formasyon eğitimi alan öğrencilerin sayısının fazla olduğu için 14’lü öğrenci grupları halinde okullara staj uygulamasına gittiklerini belirtti. “Bugünün öğrencileri yarının öğretmenleri, idarecileri olacak olan öğrencilerimize gereken ihtimamın gösterilmesini istiyoruz.” diyen Satıl “Öğrencilerimiz Milli Eğitimin iyi birer eğitim neferi olarak, eğitim seviyemizi üst seviyelere taşıma aşamasında iş birliği içinde hizmet edecekler” şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ise “Bizler, okul öncesi,ilkokul,ortaokul,lise düzeyinde olmak üzere 5-18 yaş, üniversiteler ise 18 yaş üzeri öğrencilerimize eğitim vermekle yükümlü kurumlarız. Bizlerin gelecek kuşağı yetiştirmek gibi ortak misyonumuz var. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, bu misyonu en iyi en güzel şekilde yerine getirmek istiyoruz” diyerek “Staj uygulamalarıyla ilgili siz çok değerli okul müdürlerimizin, öğretmenlik uygulaması ve okul deneyimleriyle ilgili gerekli planlamayı yaptıktan sonra okulunuza gelen öğretmen adayı öğrencilerle okulun genel işleyişi, öğrencilerinizin akademik başarıları vs. bir toplantı yapmanızı öncelikli olarak istiyorum” şeklinde konuştu.
Paylaşım toplantısı, Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Satıl, Dekan yardımcısı Doç.Dr.Ertan Örgen, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik ve Yard.Doç.Dr. Hakan Önal ile temel eğitim ve ortaöğretim kurumları okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.