Balıkesir Merhaba Gazetesi

BURAK HURDACILIK

BURAK HURDACILIK
26 Ocak 2015 - 0:09

Genel

Sanayide esnaf olmak zor diyen Arif Kaya ‘çekirdekten yetiştim. Sanayi hem zor, hem de gerçek sanatkârın bulunduğu yer ‘dedi.

2’nci el iş makinası araç, kamyon alım satımı, ikinci el kamyon ,iş makinası ve yedek parça satışının yanında her türlü hurda alım satım,2’nci el profil, boru alım satım ,forklift satışı, kiralaması işi ile uğraşan ve Sanayideki işyerinde hijyen bakımından sektördekilere fark atan Burak Hurdacılık işletmecisi Arif Kaya, tecrübelerini MERHABA okurları için paylaştı.

İKİNCİ EL’İN BİRİNCİ ADRESİ

İlkokul sonrasında sanayi ile tanıştım. Ustalarımın bana kattığı değer iş’e yansıdı ve çalışanlarımızla birlikte Yeni Sanayi Sitesi Cumhuriyet Caddesinde Burak Hurdacılık olarak hizmet veriyoruz. Geçmişte unutmadığım tek şey ustalarımızın sevgisi. Bizim sanatkârlığımız için atılan bir tokat. İyi ki atılmış dediğim o tokat sanatı en iyi şekilde öğrenmemize vesile oldu. Bizim işimizde ikinci el hurdaları değerlendirmek çok önemli. Değerli olan ikinci el ürünler pek çok işe yarıyor.

DÜRÜSTLÜK ÖN PLANDA

Sanayide esnaflık dürüstlük gerektirir. Eskiye nazaran zayıflayan bir dürüstlük anlayışı var sanayide ve dedikodu çok yaygın. Eskiden örneğin birinin işi bozulacak gibi olsa herkes yardıma koşardı Şimdi adam daha batmadan battı diye adını çıkarıyorlar. Sanayide Birlik ve beraberliği özlüyoruz. Eski esnaf usta, çırak artık kalmadı. Paradan başka bir şey düşünmeyen insanlar çoğunlukta. Biz gerek müşterilerimizin sürekli müşteri olmalarını ve yeni gelen müşterilerinde memnuniyetini dürüstlüğümüze borçluyuz. Güven ve disiplinli bir çalışma ile işler sağlıklı bir şekilde yürüyor.

TECRÜBE İLE TEKNOLOJİ BULUŞTU

Geri kazanımlı hurda ve ikinci el iş makinası taşıt alımı satımı ve yedek parça ürünler konusunda faaliyet gösteren Burak Hurdacılık şirketinin temeli 1984 yılında atılmış ve klasik yöntemlerle çalışılan bir sistemle işe başlayan firma şu anda teknolojinin verdiği kolaylıklar sayesinde en hızlı ve en kolay iş gücünü değerlendirerek çalışıyor. Burak Hurdacılık 2002 yılında Arif Kaya ve oğlu Burak Kaya’nın işlerin başına geçmesiyle zaman içerisinde Geri Dönüşüm, 2. el iş makinası ve Araç alımı satımı ve yedek parça hizmetleri ile iş dünyasındaki sarsılmaz yerini koruyarak emin adımlarla yoluna devam ediyor. Firma yükleme, boşaltma, parçalama, presleme, imha etme, stoklama ve sevk etme işlemlerini kendi bünyesinde yetişmiş deneyimli elemanlar tarafından yapıyor. HAZIRLAYAN SEMRA AMAN &MUSTAFA TETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.