Balıkesir Merhaba Gazetesi

Burası Atatürk İlköğretim Okulu..!

Burası Atatürk İlköğretim Okulu..!
16 Eylül 2014 - 10:44

Genel

27 Ağustos’ta ‘Gecikti, ama yeticek’ diyen İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, yanıldı. Dün sabah çocuklarını okula götüren götüren veliler, bahçedeki moloz yığınını görünce isyan etti.

01MERHABA UYARMIŞTI, CİDDİYE ALMADINIZ

OKULLARIN açılmasına 18 gün kala inşaatın bitme ihtimalinin zor olduğu konusunu ve öğrenci velilerinin kayıt işlemleri ve diğer konularda bilgilendirilmediğini haber yapmıştık. Aynı haberde İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’i de arayarak “Gecikti ama ilk ders ziline yetişecek” sözlerine yer verdik. Ancak yaptığımız uyarılar malesef ciddiye alınmadığı gibi, zaman bizi haklı çıkardı. İnşaat tam bitmedi, okul bahçesi moloz yığını dolu..

ggggg

 

ÇOCUKLAR MOLOZ YIĞINI ARASINDA OKUYACAKLAR

YAŞANAN gecikme nedeniyle Senak Mühendislik gerekli cezai yaptırımı üstlendi. Fakat, o günden bu yana sadece okulun önünde bir düzenlenme yapılmış. Okulun yan bahçesi yıkılan eski okulun molozlarıyla dolu ve öğrencilerin okulda olduğu saatte toz duman içerisinde hafriyat işlemi sürüyor. Okul önünde toplanan veliler duruma tepkili ve kızgın. Ve-liler, bu şartlarda çocuklarını okula göndermenin tehlikeli olduğunu savunuyor.

‘YETKİLİLER,ZAHMET OLMAZSA GELİP GÖRSÜNLER’

OKULDAKİ hafriyat çalışmasını gören öğrenci velileri, “Gazetelere çıkıp, ‘Okul inşaatı zamanında tamamlanacak’ dendi. Çoğumuz zaten bu mahallede ve okulun etrafında oturuyoruz. Göz göre göre bize yalan söylüyorlar. Okulun içine sıra koymakla, bu iş olmaz. Her yer toz toprak içinde. Koridorların ortasında çöpler, açık elektrik kabloları ve boya malzemeleri duruyor. Yetkilisi, sorumlusu kimse zahmet edip buraya gelerek görsün” diyerek duruma isyan etti.

HABER: KAMİL AKYÜREK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.