Balıkesir Merhaba Gazetesi

Burhaniye Atık Pil Toplamada Başarılı

Burhaniye Atık Pil Toplamada Başarılı
09 Nisan 2021 - 12:26

Burhaniye Atık Pil Toplamada Başarılı

TAP tarafından her yıl okullar arasında düzenlenen Atık Pil Toplama Kampanyası son buldu. Burhaniye Şehit Yılmaz Kobak İlkokulu topladığı pillerle Balıkesir genelinde 2. oldu.

Atık Pillerin diğer atıklardan ayrı toplanması konusunda öğrencilerde bilinç oluşturmak amacı ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği tarafından düzenlenen Atık Pil Toplama Kampanyası. Balıkesir genelinde yapılan kampanyada en çok atık pil toplayan okullara ödülleri verdiler.

Şehit Yılmaz Kobak İlkokulu Balıkesir genelinde 2. olarak Burhaniye adına dereceye girmeyi başardı. Kampanyada gösterdikleri başarıdan dolayı okulda düzenlenen törende Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler imzalı Teşekkür belgesi Başkan Yardımcısı Murat Yazgan tarafından okul müdürü Veli Çinkılıç’. Okul ayrıca TAP tarafından da futbol, basketbol ve ayrıca hentbol topları.

Kampanyaya olan duyarlılıkları için başta okul yönetimi olmak üzere tüm öğrencilere teşekkür eden Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Çevreye hep birlikte sahip çıkmalı  ve havamızın, toprağımızın, suyumuzun değerini bilemeliyiz. Geleceğimiz olan çocuklarımıza çevre bilincini aşılamak için ayrıca bu tür projeleri her zaman desteklemeye dem edeceğiz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.