EğitimGündemİlçe Haberleri

Burhaniye Belediyesi’nden Kreş Öğrencilerine Okul Olgunluğu Testi

Burhaniye Belediyesi, kreşlerinden mezun olacak öğrencilerin ilkokula hazırlık seviyesini ölçmek amacıyla 'Metropolitan Okul Olgunluğu Testi' uygulamasına başladı

Burhaniye Belediyesi’nden Kreş Öğrencilerine Okul Olgunluğu Testi

Burhaniye Belediyesi, kreşlerinden mezun olacak öğrencilerin ilkokula hazırlık seviyesini ölçmek amacıyla ‘Metropolitan Okul Olgunluğu Testi’ uygulamasına başladı

Burhaniye Belediyesinden Kres Ogrencilerine Okul Olgunlugu Testi 1

Burhaniye Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla önemli bir projeye imza attı. Kreşlerden mezun olacak öğrencilerin birinci sınıfa hazır olup olmadıklarını değerlendirmek amacıyla ‘Metropolitan Okul Olgunluğu Testi’ uygulanmaya başlandı.

Burhaniye Belediyesinden Kres Ogrencilerine Okul Olgunlugu Testi 2

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in öncülüğünde başlatılan bu uygulama, ilçede hizmet veren iki kreşte hayata geçirildi. Testler, Burhaniye Belediyesi’nde görev yapan Psikolojik Danışman Zerya Demir tarafından gerçekleştiriliyor.

Burhaniye Belediyesinden Kres Ogrencilerine Okul Olgunlugu Testi 3

Velilerin onayı alınarak yapılan testlerin sonucu, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, kreş öğretmenleri ve uzman danışmanlar tarafından değerlendirilecek ve velilerle paylaşılacak. Raporlanan sonuçlara göre gerekli önlemler alınarak, takviye eğitimler planlanacak.

Burhaniye Belediyesinden Kres Ogrencilerine Okul Olgunlugu Testi 4

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, kelime anlama, cümleler, genel bilgi, eşleştirme, sayılar, kopya etme gibi 6 alt test ve toplam 100 maddeden oluşuyor. Bu testle çocukların sözcük dağarcığı, kelime bilgisi, işitsel ve görsel dikkat, yönerge takip, neden-sonuç ilişkisi kurma, mantık, sayı bilgisi, ince motor kas becerisi ve el-göz koordinasyonu değerlendirilecek.

Burhaniye Belediyesinden Kres Ogrencilerine Okul Olgunlugu Testi 5

Bu uygulama, kreşlerden mezun olacak öğrencilerin ilkokula geçiş sürecini daha sağlıklı ve verimli hale getirmek için hazırlandı.

Burhaniye Belediyesinden Kres Ogrencilerine Okul Olgunlugu Testi 6

Burhaniye Belediyesi Başkan Yardımcısı Ayten Tuna, kreşleri ziyaret ederek, uygulamayı yerinde inceledi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Burhaniye Belediyesinden Kres Ogrencilerine Okul Olgunlugu Testi 7

Burhaniye Belediyesi, bu önemli uygulama ile çocukların eğitim hayatına sağlıklı bir başlangıç yapmalarını hedefliyor.

Dilimizin Zenginlikleri Balıkesir’de Taçlandı

Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu