Balıkesir Merhaba Gazetesi

Burhaniye Festivali Coşkulu Törenle Açıldı

Burhaniye Festivali Coşkulu Törenle Açıldı
30 Ağustos 2021 - 13:22

Burhaniye Festivali Coşkulu Törenle Açıldı

31. Burhaniye Ören Kültür Sanat ve Turizm Festivali düzenlenen törenle açtılar. Festivalin Açılış kurdelesini CHP Grup Başkan vekili Özgür Özel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Ümit Özlale ve Ali Lapanta ile birlikte milletvekilleri ve Belediye Başkanlarıyla birlikte Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler birlikte kestiler.

Açılışta konuşan Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, tarihsel süreçte kentlerin sürekli değişim içinde olduğunu ve ayrıca Belediye olarak bu değişim izlerini taşıdıklarını belirtti. İlçeye yapılan projelerden bahseden Deveciler, eğitim, kültür sanat, genler ve engellilere yönelik çalışmalara değindiler.

Daha sonra söz alan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise, ülke politikalarına değinerek, özellikle sosyal medyadaki bilgi kirliliklerine inanılmaması gerektiğini söyledi. Önümüzdeki dönemde hesap verilebilir bir süreç beklediklerini sözlerine ekleyen Özel, korkmadan güvenerek verilen her oyla ayrıca mutlu olunması gereken bir sürece başlayacaklarını dile getirdiler.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özlale ise yaptığı konuşmada genel anlamda sanat ve kültü adına konulara değinerek festivalin Burhaniye’ye hayırlı olmasını dilediler.

***

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ise yaptığı konuşmada Burhanye’nin kültür ve sanat anlamında atılım yaptığını ve ayrıca bunu yapılan diğer sosyal projelerle de desteklendiğini ifade etti.

Yapılan konuşmalar sonrası kurdele kesimi yapılarak stantlar gezdiler. Program İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özlale ve İYİ Parti GİK üyesi Rıdvan Uz’un katıldığı “Ekonomide Darboğan” konulu panel gerçekleşti.

Festival daha sonra Sunay Akın’ın Zafere Giden Yol adlı söyleşiyle devam etti. Ören meydanı haricinde İskele meydanında da Ümit Ülperen dinletisiyle, ayrıca Burhaniye Belediyesi Halk Oyunları grubu gösteri sundu.

Gecenin finali ise ünlü sanatçı Cem Adrian ile oldu. Taylıeli Amfi tiyatroyu dolduran yaklaşık 10 bin kişi muhteşem bir konser izledi. Konserde Cem Adriana teşekkür plaketini CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı verdi. Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler Cem Adrian’a teşekkür ederek ayrıca hediye takdim etti.

Festival 30 Ağustos tarihine kadar Burhaniye’de ünlü isimlerle devam edecek.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.