Balıkesir Merhaba Gazetesi

Burhaniye İlçesinde Yarışma

Burhaniye İlçesinde Yarışma
29 Mart 2023 - 11:11

Burhaniye İlçesinde Akıl ve Zeka Oyunları Yarışması

 

Burhaniye İlçesinde Yarışma, Akıl ve Zeka Oyunları Yarışması İlkokul ve ortaokullar arasında düzenledi. Kaymakam İlyas Memiş, Akıl ve Zeka Oyunları Yarışması Ödül Töreni’ ne geldi. Yarışma Ayşe Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleşti.

“Burhaniye İlçesinde Yarışma” Ödüller Verildi

Burhaniye’de Yarışma, Burhaniye’de ilk ve ortaokullar arasında oldu. Kaymakam İlyas Memiş ve protokol üyeleri  yarışmada dereceye giren öğrencilere ödül verdi.

 

Çeşit Çeşit Oyunlar

Oyunların isimleri ise şöyle; Mangala, Pertago, Reversi, Küre ve Kulami. Oyunların yer aldığı yarışmaya 94 öğrenci geldi. İlyas Memiş, dereceye giren öğrencilere, akıllı saat ve Akıl – Zeka Oyunları Seti hediye etti. Birinci olan öğrenciler, 10-11 Mayıs’ta Balıkesir’de yapılacak il seçmelerine hazırlanıyor.

 

Törene Katılanlar

Ödül törenine Kaymakam İlyas Memiş’in yanı sıra, Belediye Başkanı V. Songül Kumkumoğlu, İlçe Milli Eğitim V. Şube Müdürü Bülent Akmeşe, Şube Müdürü İzettin Zenginş.
Okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler geldi.

 

Akıl ve Zeka Oyun Çeşitleri

Akıl Yürütme ve İşlem Oyunları: Akıl yürütme oyunları, verilen ipuçlarını değerlendirerek ve yalnızca mantıksal çıkarımlar yaparak sonuca ulaşılan oyunlardır. iken işlem oyunları ise mantıksal çıkarımların yanı sıra dört işlem bilgisinin de kullanıldığı oyunlardır. Sözel Oyunlar: Oyuncuların mantıksal çıkarımlarının yanı sıra sözcük dağarcıklarından ve genel kültürlerinden faydalandıkları, tek kişilik, karşılıklı ya da takım şeklinde oynanabilen oyun türleridir. Hafıza Oyunları: Görsel veya sözel, kısa veya uzun dönem hafızanın kullanıldığı oyun türleridir.      Strateji Oyunları: İki veya daha fazla oyuncunun birbirlerine karşı oynadığı, kaybeden ve kazananların bulunduğu oyun türleridir. Geometrik–Mekanik Oyunlar: Tek kişilik, karşılıklı ya da takım şeklinde oynanabilen, geometrik düşünme yöntemleri, uzamsal düşünme becerileri, el-göz koordinasyonu veya motor becerilerini geliştirebilen oyun türleridir. Zekâ Soruları: Başlangıçta çözüm yöntemi belirgin olmayan, oyuncunun ipuçlarını incelemesi sonucunda net bir yanıta ulaştığı, genellikle tek kişi tarafından cevaplanabilen sorulardır.

Daha fazla haber için tıklayınız…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.