Gündemİlçe Haberleri

Burhaniye Kent Konseyi Başkanı Belli Oldu

Yerel seçimlerin ardından Burhaniye'de yapılması gereken Kent Konseyi Genel Kurulu, ilk üç ay içinde toplandı.

Burhaniye Kent Konseyi Başkanı Belli Oldu

Burhaniye Kent Konseyi Baskani Belli Oldu 1
Burhaniye Kent Konseyi Başkanı Belli Oldu

Başkan Seçildi

Yerel seçimlerin ardından Burhaniye’de yapılması gereken Kent Konseyi Genel Kurulu gerçekleşti. Tek listeyle gidilen seçimde Hasan Metin, Kent Konseyi Başkanı olarak seçildi.

Kurul, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile Açıldı

Genel kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Divan başkanlığına Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Divan Katipliğine ise İbrahim Pabuçcuoğlu ve Sezer Arkan getirildi.

Deveciler: “Yeni Yönetim Üç Ay İçinde Oluşturulmalı”

Başkan Deveciler, seçimlerin ardından Kent Konseyinin üç ay içinde yeni yönetimini belirlemesi gerektiğini belirtti. Seçimlerin iki artı üç yıl olarak gerçekleştirilmesinin yerel yönetimler için önemine dikkat çekti. 2007 yılında kurulan Burhaniye Kent Konseyinin, özellikle 2009’dan itibaren aktif olarak çalıştığını ifade eden Deveciler, son beş yılda konseyin görevlerini başarıyla yerine getirdiğini söyledi.

Burhaniye Kent Konseyi Baskani Belli Oldu 2
Burhaniye Kent Konseyi Başkanı Belli Oldu

Eski Yönetimin Görevi Bitmedi

Deveciler, eski yönetimin görev süresinin bitmediğini, aksine şehri çağdaş bir seviyeye çıkarmak için tüm üyelerin ve vatandaşların sorumluluğu olduğunu belirtti. Yeni yönetimin daha büyük sorumluluklar üstleneceğini ifade ederek, “Bu şehri hep birlikte güzelleştireceğiz ve yöneteceğiz,” dedi.

Burhaniye Kent Konseyi Baskani Belli Oldu 3

Hasan Metin’den Yeni Dönem Mesajı

Yeni Kent Konseyi Başkanı Hasan Metin, yaptığı konuşmada, “29 Mart yerel seçimlerinde halkımız, Burhaniye Belediyesi’ni beş yıl daha yönetmek için Sayın Ali Kemal Deveciler ve ekibine yetki verdi. Bu yetkiyi, kentimizin temel ihtiyaçlarını, vatandaşlarımızın taleplerini ve ekonomik şartları göz önünde bulundurarak kullanacağız,” dedi. Metin, Burhaniye’yi daha modern, huzurlu, temiz ve düzenli bir kent haline getirmek için çalışacaklarını belirtti. Başkan Deveciler ve ekibine olan güvenin kendilerini motive ettiğini ekledi.

Burhaniye Kent Konseyi Baskani Belli Oldu 4
Hasan Metin

Haber: Bülten

Burhaniye Kent Konseyi’nin Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu