Balıkesir Merhaba Gazetesi

Burhaniye MYO’da Öğrenci-Sektör Buluşması

Burhaniye MYO’da Öğrenci-Sektör Buluşması
24 Haziran 2021 - 11:45

Burhaniye MYO’da Öğrenci-Sektör Buluşması

Burhaniye ilçesinde, uzaktan eğitimin devam ettiği pandemi sürecinde Meslek Yüksekokulu Mezun İstihdam Ofisi, öğrencilerinin motivasyon ve verimini arttırmaya yönelik çevrimiçi konferans düzenledi.

Konferans, Öğr. Gör. Hakan Alakuş moderatörlüğünde, 4B Mühendislik firmasının kurucusu olan genç girişimci Eray Erten ve ayrıca çok sayıda öğrencinin katılımı ile online olarak gerçekleştirdiler. Yakın zamanda Balıkesir Üniversitesi tarafından hayata geçirilen ve yükseköğretim kurumları arasında öncü olma niteliği taşıyan ‘’Mezun İstihdam Ofisi’’ projesinin de önemine vurgu yapılarak, ayrıca konuk katılımcının ilgili sektördeki tecrübeleri öğrencilere aktardılar. Kurum müdürü Doç. Dr. Muammer Bezirgan konu ile ilgili olarak; ”Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. İlter Kuş’un ortaya koyduğu vizyon doğrultusunda gerçekleştirdikleri bu çalışmada, öğrencilerimizin kişisel gelişimleri, sektör temsilcileri ile ayrıca oryante olabilmesi ve gelecek kariyer planlamalarını şimdiden yapabilmesi adına öğrencilerimiz ile iş dünyasını buluşturmak için çaba gösteriyoruz. Mezun olduklarında özel sektör ile kurmuş oldukları bu diyalogların kendilerine fayda sağlayacağını düşünüyoruz. Burhaniye MYO öğrencileri mezun olana kadar değil, ayrıca mezun olduktan sonrada bizim öğrencilerimizdir” dedi.

Yoğun bir ilginin olduğu etkinlikte öğrencilerin kendisine yöneltmiş olduğu sorulardan duyduğu memnuniyeti vurgulayan konuk katılımcı Eray Erten, Burhaniye MYO öğrencilerinin istihdamına öncelik vereceklerini belirterek, yüz yüze eğitim döneminin başlamasıyla birlikte ayrıca Burhaniye MYO ailesi ile tekrar bir araya gelmek istediğini ifade etti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.