Balıkesir Merhaba Gazetesi

Burhaniye Turizm Yanında Adını Turşu İle Duyuracak

Burhaniye Turizm Yanında Adını Turşu İle Duyuracak
04 Temmuz 2022 - 14:15

Burhaniye Turizm Yanında Adını Turşu İle Duyuracak

 

Burhaniye’de 2006 yılında kurulan Burhaniye Zeytin ve Zeytin ürünleri İşleme İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) Turşu Fabrikası kuruluyor.

 

YURT DIŞINA PAZARLAMA HEDEFİ

Burhaniye OSB ‘de bir ilk olacak olan turşu fabrikasının yılda bin ton sebze işleme kapasitesine sahip olacağı söyleyen turşu fabrikasını kuracak olan Kaba İHA’nın haberine göre şöyle konuştu, “Fabrikanın kurulacağı alan Organize Sanayi Bölgesinin tam girişinde bulunuyorlar. OSB’nin vitrini niteliğinde olacak olan tesisin 2 bin 800 metrekare açık bin 200 metrekare kapalı alandan oluşacak. Yurt dışı pazarlara açılmak ve bu pazarlar hakkında bilgi edinmek için fuar gezilerine başladık” dedi.

MEVCUT HİBE ORANLARI

İsmail Çancı’da, “Burhaniye Organize Sanayi Bölgesi, Burhaniye ve civar ovalarda yetiştirilen ürünlere katma değer ilave edecek tesisleri hayata geçiren müteşebbislerle adım adım büyüyor. Bu tesisler Burhaniye ve bölge tarımını çeşitlendirmede de büyük rol oynuyor. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun geri ödemesiz hibe destekleri mevcut hibe oranları yüzde 75’e kadar çıkması çok önemli” diye konuştu.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.