Balıkesir Merhaba Gazetesi

Burhaniye’de Acil Durum Toplantısı

Burhaniye’de Acil Durum Toplantısı
10 Şubat 2021 - 14:44

Burhaniye’de Acil Durum Toplantısı

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler acil durum toplanma ve geçici barınma alanlarıyla ilgili AFAD’la görüşmeler yaptı.

BELEDİYE İVEDİ ADIMLAR ATIYOR

Son zamanlarda deprem başta olmak üzere doğal afetlerin kendini oldukça hissettirmesiyle birlikte Burhaniye Belediyesi ivedi olarak adımlar atmaya başladı. İlk olarak belediye bünyesinde kurulan Deprem ve Afet Komisyonu acil eylem planı ve çalışma programı hazırlamasının ardından Balıkesir Afet ve Acil Durum İl Müdürü Bayram Şahin öncülüğünde ki heyetle görüşmeler yaptılar. Geçtiğimiz gün Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in de başkanlık ettiği Acil Durum Afet toplantısında katılımcılar Burhaniye’de ki toplanma ve barınma alanları hakkında görüştüler.

GEÇİCİ BARINMA ALANLARINI İNCELEDİLER

AFAD il Müdürü Bayram Şahin’in haricinde Şehir Plancısı Buket Birkış Söylemez ve Harita Mühendisi Halil Yılmaz’a Belediye Başka Yardımcısı Murat Yazgan, Belediye Yapı Kontrol ve Plan Proje Müdürlüğünden ekipler eşlik etti.  Şahin ve beraberindekiler Burhaniye’deki afet ve acil durum toplanma alanlarının belirlenmesi, yer gösterimi ve halkı bilinçlendirici ve kamuyu bilgilendirici çalışmaların yapılması hakkında görüşmeler yaptılar. Bunun yanı sıra ilçedeki geçici barınma alanları ile de görüşmelerin yapıldığı toplantı sonrası heyet hep beraber alanları yerinde inceledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.