Balıkesir Merhaba Gazetesi

Burhaniye’de Engelsiz Yaza Merhaba

Burhaniye’de Engelsiz Yaza Merhaba
16 Haziran 2022 - 13:19

Burhaniye’de Engelsiz Yaza Merhaba

 

 Burhaniye Belediyesi tarafından düzenlenen “Engelsiz Yaza Merhaba Şenliği’nde engelli vatandaşlar ve aileleri yaza eğlence ile girdi.

 

DEVECİLER “SORUNLARIN FARKINDAYIZ”

Burhaniye Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından “Farklılıklarımız birlikteliğimize Engel değil” sloganıyla düzenlenen etkinliğe Burhaniye Sakatlar Derneği, Zihinsel Engelliler Derneği, Engel Biziz Derneği, Pelitköy Ticaret Odası Özel Eğitim Uygulama Okulu ve yüzlerce engelli ve aileleri katıldı. Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “tüm çocuklarla yakından ilgilenirken birde konuşma yaptı. Başkan Deveciler, herkes bir engelli adayı olduğunu söyleyerek ülkemizdeki engelli vatandaşlarımızın sorunlarının farkındayız” dedi.

 

 

ENGELLİLERE ÖZEL ALAN

Ayaklı ve çevresinde 60 dönümlük bir bölge imar planında yeşil alan olarak ayrıldı burada mutlaka engelliler için bir alan ayıracağız. Bunun haricinde sizin için en büyük problem olan erişilebilirlik sorununu çözmek için uğraşıyoruz Burhaniye artık bu sorunları yakın zamanda çözmüş olacak” diyerek engelliler için yapacağı projelere değindi. Düzenlenen şenliğe ayrıca CHP İlçe Başkanı Aylin Yıldırım, Belediye Meclis Üyeleri, Kent Konseyi Başkanı Necmi Şengider ve üyeleri ile dernekler, çok sayıda engelli birey ve aileleri katıldı.HABER: NURSİMA AKYÜREK

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.