Balıkesir Merhaba Gazetesi

Burhaniye’de İşyeri Devir Ücretleri Yenilendi

Burhaniye’de İşyeri Devir Ücretleri Yenilendi
08 Ocak 2021 - 12:18

Burhaniye’de İşyeri Devir Ücretleri Yenilendi

Burhaniye’de İşyeri Devir Ücretleri Yenilendi. Burhaniye Belediyesi, mülkiyetindeki işyerlerinin devir bedellerini yeniledi.

 

MECLİS’TE GÖRÜŞÜLDÜ

Burhaniye Belediyesi Pandemiden dolayı mağdur olan mülkiyetindeki kiracı esnafları için devir bedellerinde düzenleme yaptı. Plan Bütçe Komisyonu tarafından alınan kararla Aralık ayı Belediye meclisinde görüşülen devir ücretleri meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

DEVİR BEDELİ DÜŞÜRÜLDÜ

Yapılan görüşmeler kapsamında; Burhaniye sahil kesiminde bulunan 250 m2 kadar olan işyerleri için devir işlemi sırasında daha önce 3 katı kira bedeli alınan devir bedeli, bir yıllık kira bedeli toplamının iki katı olarak düşürüldü. 251 m2 den büyük işyerleri için bir yıllık kira bedeli kadar devir ücreti alınacak.

PELİTKÖY SAHİL KESİMİ VE MERKEZ İŞ YERLERİ İÇİN DÜZENLEME

Yapılan düzenlemede Pelitköy sahil kesiminde bulunan 250 m2 kadar olan işyerleri için devir işlemi sırasında bir yıllık kira bedeli toplamının bir buçuk katı, 251 m2 den büyük işyerleri için bir yıllık kira bedeli kadar devir ücreti alınacak. Burhaniye Merkezinde bulunan işyerlerinin tamamında devir ücreti olarak bir yıllık kira bedelinin alınacağı akabinde ise 6360 sayılı kanuna göre köylerde ve Pelitköy merkezinde de bir yıllık kira bedeli alınması kararı oy birliği ile kabul edildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.