Balıkesir Merhaba Gazetesi

Burhaniye’de Mavi Bayrak Sevinci

Burhaniye’de Mavi Bayrak Sevinci
10 Temmuz 2021 - 13:32

Burhaniye’de Mavi Bayrak Sevinci

Burhaniye’nin plajları yaz sezonunun açılmasıyla birlikte deniz severlerle dolmaya başladı. Tatilcilerin körfezde deniz için en çok tercih ettikleri yerlerin başında gelen Burhaniye’de 6 plaj, mavi bayraklarıyla turistleri ağırlamaya başladı.

İlçe genelinde 4 tanesi Belediyeye 2 tanesi de özel işletmeye bağlı olan plajlara Mavi Bayraklar çektiler. Bu sene Pandemiden dolayı resmi tören ve etkinliklerin yapılamadığı Mavi Bayraklar belediye tarafından 1 Temmuz itibariyle Burhaniye plajlarında dalgalanmaya başladılar. Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’nca (FEE) tarafından belirlenen 33 kritere uygun görülen plajların almaya hak kazandığı Mavi Bayraklar Burhaniye’de Belediyeye ait Ören Plajı, Öğretmenler Plajı, Pelitköy Bağlarburnu ve Gadana plajlarında göndere çekilirken, ayrıca 2 adet özel plajda da dalgalanmaya başladılar.

Burhaniye turizminin her geçen gün geliştiğini ve bununla ilgili Belediye olarak gerekli tüm çalışmaları yaptıklarını ifade eden Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Körfez bölgemizde ilçemiz deniz, doğa ve tarihle bütünleşmiş bir turizmi temsil ediyor ve misafirlerini ağırlıyor. Pandeminin etkisinin azalmasıyla ayrıca bu sene mavi bayraklı plajlarımızda doluluklar başladı. İskele, Ören, Öğretmenler ve Pelitköy sahil mahallelerimizde yaptığımız turizm odaklı yatırım projelerimiz halkımız tarafından oldukça beğenildi. Yaz sezonunda tüm halkımıza eğlenceli ve ayrıca sağlıklı bir tatil diliyorum “ dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.