Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bursa sert geldi..

Bursa sert geldi..
27 Ekim 2014 - 11:14

Genel

Haftalar öncesi futbol yorumcuları takımımızı düşmeye en yakın aday olarak gösterdiklerini bir çok taraftar doğal olarak reaksiyon gösterdi.
Yanılmalarını umut ettik fakat oynanan futbol onları haklı çıkartır cinsten olunca diyecek birşey yok. Evet sezon bitmedi daha ama Bursa karşısında daha maçın başında yediğimiz gol bizi iyice geriye attı. Zaten kafa olarak 1-0 geride başladığımız maçta birde erken yediğimiz gol bizi iyice bitirdi. Başkanın açıklamalarını takip edince bekledik ki tempolu organize geleceğiz, rakibi bunaltacağız..
Rakip takımda kadro dışı oyuncular ve cezalı oyuncular olmasına rağmen sanki tam kadro çıkmış, bizi iyice sindirmiş her atağı gol kokan ve ilk yarım saate maçı koparan bir bursaspor izledik.
Şenol hoca, akıllı hareket etti takımı iyi çözmüş belli arkaya atılan her top kaleci ile karşı karşıya golle burun buruna kalan Bursa forvetleri..
Maçta 3-0 geriye düştüğümüz anlarda vargas rakibe tekme atıyor. Ne kadar sorumsuz, vurdumduymaz bir oyuncu olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.
Reis, kari, lalawele, Ertuğrul evet bu isimler geçen senede kaldılar ama geçen seneki kadro bursada 1-0 mağlup oldu. Ve sayısız gol fırsatı kaçırdı. Keyifli bir maç izlemiştik.
Dün ise her gol sonrası maçın sonunu tahmin edemez olduk. Daha kaç gol atacaklar rezil olmasak düşüncesine girdik.
Sezon başında bir yazımda belirttiğim ama en çok yanılmak istediğim son beş sıranın adayıyız diye yazdığımda eleştiriler almıştım. Yanılmak isterdim ama görünen köy kılavuz istemiyor.
Eskişehir, Mersin, Sivas maçları bizim nereye gideceğimizi belirleyecek.
Taraftarımız kombinesini aldı formasını aldı, takıma desteğini esirgemedi. Taraftar mağlubiyete kızmaz rakibinle savaşır oyununu oynarsın kaybedersin taraftar mağlup olsan bile bağrına basar ve alkışlar. Sahada göremediğimiz futbolcularımızı ve bu kadronun kurulmasında emeği geçenleri yuhlaması kadar doğal bir durum yoktur..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.