GündemTürkiye Gündemi

Bursa’da 7 Yaşındaki Yüsra Türkoğlu’nun Şüpheli Ölümü

Bursa'da hastanede tedavi gördükten sonra hayatını kaybeden 7 yaşındaki Yüsra Türkoğlu'nun ölümüyle ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı

Bursa’da 7 Yaşındaki Yüsra Türkoğlu’nun Şüpheli Ölümü

Bursa’da hastanede tedavi gördükten sonra hayatını kaybeden 7 yaşındaki Yüsra Türkoğlu’nun ölümüyle ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı

Bursa’da, rahatsızlığı nedeniyle hastaneye götürülen ve tedavi sonrası yaşamını yitiren Hürriyet Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu birinci sınıf öğrencisi 7 yaşındaki Yüsra Türkoğlu’nun ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Bursada 7 Yasindaki Yusra Turkoglunun Supheli Olumu 1

Şüpheli Ölüm Soruşturması

Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, bazı basın-yayın organlarında “Bursa’da 7 yaşındaki çocuğun hastanede şüpheli ölümü” başlığıyla çıkan haberlerin ardından harekete geçildiği belirtildi. Açıklamada, Yüsra Türkoğlu’nun ailesi tarafından hastaneye götürüldüğü ve tedaviye rağmen 20 Mayıs’ta hayatını kaybettiği ifade edildi.

Soruşturmanın ihmal iddialarını da kapsayacak şekilde titizlikle yürütüldüğünü belirten Cumhuriyet Başsavcılığı, olayın safahatı ve sonucu hakkında kamuoyuna bilgi verileceğini duyurdu.

Bursada 7 Yasindaki Yusra Turkoglunun Supheli Olumu 2

Aileden Açıklamalar

Yüsra Türkoğlu’nun babası Cemil Türkoğlu, süreç boyunca olayın takipçisi olacaklarını ve olayın her yönüyle soruşturulmasını istediklerini söyledi. Kızının kalıtsal bir hastalığının bulunmadığını belirten Türkoğlu, adli tıp raporunu beklediklerini ve raporun gecikmesinin şüphelilerin kaçma ihtimalini doğurabileceğini ifade etti. Türkoğlu, raporun bir an önce çıkmasını ve suçluların adalet önünde hesap vermesini istediklerini belirtti.

Anne Buse Türkoğlu’nun İsyanı

Anne Buse Türkoğlu ise kızının yüksek ateş şikayetinin olmadığını ve aktif bir çocuk olduğunu belirterek, kızının yüzme sporuyla da ilgilendiğini söyledi. Olayın neden yaşandığına dair kimsenin açıklama yapmadığını ifade eden Türkoğlu, başka ailelerin de benzer acılar yaşamaması için yetkililere seslendi. Anne Türkoğlu, “Doktor benim çocuğuma yanlış müdahalede bulundu. Gece boyunca 23.00’ten sabah 07.35’e kadar çocuğuma bakmadı. Bizim yüzümüze bile doğru düzgün bakmadı.” şeklinde konuştu.

Soruşturmanın Seyri

Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmanın titizlikle yürütüldüğünü ve sonuç hakkında kamuoyuna bilgi verileceğini açıkladı. Yüsra Türkoğlu’nun ailesi ise adli tıp raporunun bir an önce çıkmasını ve sorumluların adalet önünde hesap vermesini bekliyor.

Ata Emre’nin Ailesiyle Üniversite Yetkilileri Bir Araya Geldi

AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu