Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bütün mahallelerde çocuk parkı olacak

Bütün mahallelerde çocuk parkı olacak
22 Ekim 2015 - 6:38

Genel

Sındırgı’da 53 kırsal mahalleye Çocuk Parkı Kuruldu. Kentsel Tasarım Müdürü Himmet Taşlıoğlu, “Çocuk parkı olmayan kırsal mahalle kalmayacak” dedi.

Sındırgı Belediyesi, kırsal mahallelerde söz verilen hizmetleri program dahilinde hızla yerine getiriyor. Belediye ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalarla Sındırgı,, modern parklara kavuşan ve temizlik çalışmalarıyla pırıl pırıl bir şehir görünümüne bürünen kırsal mahalleler, belediye hizmetlerinin en güzel vitrini haline geliyor.
Belediye, bir taraftan yollar açarken diğer taraftan da köprüler yapıp, yolları genişletiyor ve parke taşı döşeme çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Sındırgı Belediyesi, özellikle eğitim alanında destekleme, camilerin bakım ve onarımı, sosyal alanlar kazandırma, parklar, asfalt ve stabilize yollar yaparak, vatandaşların temel ihtiyaçlarına çözüm getiriyor.

Sındırgı Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü’nün çalışmaları kapsamında Danaçayır mahallesinde çocuk parkı ve Sağlık Evi yapılıyor. Danaçayır mahalle sakinleri yapılan çalışmalardan çok memnun olduklarını ifade edere Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’a çok teşekkür ettiler. Kentsel Tasarım Müdürü Himmet Taşlıoğlu, yapılan çalışmaları yerinde denetliyor.

Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’ın talimatları yönünde çalıştıklarını belirten Kentsel Tasarım Müdürü Taşlıoğlu, 68 mahallenin 53’ünde çocuk parkı kurulduğunu ifade etti. En kısa zamanda bütün kırsal mahallerde çocuk parklarına kavuşturulacağını belirten Taşçıoğlu, Danaçayır mahalle sakinlerine; “ Bizler sizlerin hizmetkarıyız” diyerek çalışmaların devam edeceğini bildirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.