Balıkesir Merhaba Gazetesi

BÜYÜK KONGRE YENİLENMENİN ADRESİ OLACAK

BÜYÜK KONGRE YENİLENMENİN ADRESİ OLACAK
12 Eylül 2015 - 0:25

Genel

AK PARTİ İl Başkanı Dinçer Orkan bir haftadır Ankara’da. Hazırlıklarımız tamam diyen İl Başkanı Orkan, B.MERHABA’ya yaptığı açıklamada ‘yeni bir kurultay yeni bir kongre. Kongremin yenilenmenin habercisi olacak.’ Dedi.
BALIKESİR’den 13 Otobüs Ankara yolunda kongre heyecanındaki partilileri taşıdı.17 delege ile Büyük Kongreye katılacak olan Balıkesir teşkilatlarında seçimin heyecanı var.

BÜYÜK KONGRE VE YENİLİK
5’NCİ Olağan Kongre Ankara’da Ankaraspor salonunda gerçekleştirilecek. Hazırlıkların haftalar öncesinde başladığı spor salonunda kademeli oturma sistemi yapıldı. Konuyla ilgili olarak Balıkesir İl Başkanı Dinçer Orkan’ Yenilenmenin habercisi kongremiz. Daha yeni ve daha güçlü kadrolarla gerçekleştirilmiş olacak. Balıkesir’den 13 otobüsümüz kalktı. Salon 10bin kişilik 20-30 bin kişinin de dışarıdan takip etmesi bekleniyor.’dedi.Öte yandan içinde bulunduğumuz günlerde şehit haberleri içimizi yakıyor diyen İl Başkanı konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı ‘Şehitlerimiz bizim canımız her evlat bizim evladımız. Ülkenin selameti ve vatanın bütünlüğü için mücadele veriliyor. Provokasyonlara gelinmemesi hususunda önemle durulması gerektiğini düşünüyorum. Terör örgütünün ekmeğine yağ sürecek eylem ve hareketlerden kaçınılması ve kesinlikle provokasyonlara gelinmemesi gerektiğini belirtiyorum.’
40BİN KİŞİNİN KATILMASI BEKLENİYOR
Bin 71 otobüsün ülke genelinden Ankara’da olacağı bugün partililer kongre heyecanını yaşıyor. AK Parti’nin 5’nci Büyük Kongresi bugün. Kongre öncesinde yapılan terörün amacına hizmet eden hiçbir şeyi tasvip etmiyoruz açıklamaları siyasi liderler tarafından dile getirilirken Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalayda ‘Basının özgür ve rahat çalışması bizim içinde önem taşır dedi. Atalay, ‘ Ak seçime doğru giderken 2001’den buyana kongrelerimizi yapıyoruz. Büyük kongre delegelerimizle salonumuzda kucaklaşacağız. Salonda düzenleme yapıldı ve en arkada oturanların bile önleri görecekler. Kongre delegelerimiz bin 74 kişi ve oylamayı bu kişiler yapacaklar.
Genel Başkan Yardımcısı Atalay, ‘40 Bin kişinin katılması beklenen Büyük Kongrede 12bin kişi salon içinde diğerleri salon dışında olacak. Ülke genelinden Bin 71 otobüsün kaldırıldığı belirtilen açıklamalarda Atalay, ‘ toplam bin 445 kişi delegemiz ve oy kullanacaklar. Delege olmayan 433 eski milletvekilimiz 16 bakan ve bakan yardımcısı, 30 başkan yardımcısı ve 63 kurucu il başkanı, 25 MKYK yedek üyesi,687 eski il ve ilçe başkanlarımız kongreye katılacaklar’ şeklinde konuştu. SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.