Balıkesir Merhaba Gazetesi

Büyükşehir Araç Filosunu Güçlendiriyor

Büyükşehir Araç Filosunu Güçlendiriyor
09 Mart 2021 - 14:17

Büyükşehir Araç Filosunu Güçlendiriyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, doğalgazla çalışan 65 otobüsü araç filosuna kattı. Sahip oldukları teknoloji ile havayı kirletmeyen otobüsler, Haziran ayı içerisinde Balıkesir sokaklarında hizmet vermeye başlayacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; çevre dostu, doğaya ve insana saygılı, ayrıca yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik çalışmalarına devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, araç filosunu ekonomik yakıtlı otobüslerle güçlendiriyor. İI genelinde, toplu taşıma hizmetinde kullanılacak 65 otobüsün alımını gerçekleştiren Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı; akaryakıtla çalışan araçların yerine, ayrıca modern CNG yakıtlı otobüslerle toplu taşımada emisyon salınımını düşürerek çevreye olumsuz etkilerini azaltacak ve enerji verimliliği sağlayacak.

DOĞAYA SALINAN KARBON MONOKSİT MİKTARI AZALACAK

Büyükşehir Belediyesi, CNG yakıtlı araçlar için bir de dolum istasyonu kuracak. Haziran ayı içerisinde ayrıca yıllık 2.660.688,00 gram daha az karbon monoksit salınımı yapılacak. Çevre sağlığını ön planda tutan yeni otobüsler sayesinde hava kirliliğinin önüne geçilmesi amaçlanıyor. Ayrıca otobüslerde engelli bireylerin rahatlıkla ulaşım sağlayabilmeleri amacıyla engelli rampaları da bulunacak.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.