Balıkesir Merhaba Gazetesi

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLÇELERDE YOL ÇALIŞMALARINA AĞIRLIK VERDİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLÇELERDE YOL ÇALIŞMALARINA AĞIRLIK VERDİ
05 Ağustos 2020 - 13:01

İlçelerdeki yol yapım çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarına önce Sındırgı ve Susurluk’ta sıcak asfalt ve bordür döşeme ile başladı. Diğer ilçelerinde yol çalışmalarına başlanacağını söyleyen Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç duyulan tüm ilçeler için hali hazırdaki çalışmaların bitmesi durumunda çalışılacağının haberini verdi.

 

 

Eş Zamanlı Çalışmalar Sürüyor

 

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, ilçelerdeki yol yapım işlerini hızlandırdı. Geçtiğimiz haftalarda Dursunbey ilçesindeki çalışmalarını tamamlayan ekipler, hemen akabinde Sındırgı ve Susurluk’ta sıcak asfalt ve bordür işlerine başladı. Yapılan çalışmalarla yolların konforlu ve güvenli hale geleceği ifade edildi. Susurluk İstasyon Caddesi’ nde sıcak asfalt, kaldırım ve bordür döşeme çalışmalarına devam eden Büyükşehir ekipleri ayrıca Sındırgı Necip Fazıl Caddesi, Zübeyde Hanım Caddesi ve Sevgi Yolu Caddesi’nde de asfalt işlerini sürdürmekte.


Yapılan çalışmaları inceleyen Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Sındırgı’da kanalizasyon, su hatlarının revizesi gibi alt yapı çalışmalarında sona yaklaşıldığını söyledi. İlçenin bazı noktalarında asfalt yama, bazı noktalarında ise kilit parke döşeme çalışmalarının da sürdüğünü dile getiren Başkan Yavaş, “10 santimetre sıcak asfaltla beraber Sındırgı Necip Fazıl Caddesi’nde bir güzelliği yaşıyoruz. Sevgi Yolu Caddesi’nde ve kanal boyunda da çalışmalar devam edecek.” dedi.

 

 

“Yücel Yılmaz’a Teşekkür Ediyorum”

 

 


Yapılan çalışmaların, Büyükşehir olmanın avantajlı bir sonucu olduğunu belirten Başkan Ekrem Yavaş “Bu çalışmalar nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi ekipleri burada güzel çalışmalara imza atıyorlar, hepsini kutluyorum. Sındırgı, bu sıcak asfaltla beraber yeni bir ivme yeni bir güzellik kazanıyor. Hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

 

 

Yücel Yılmaz’a Bir Teşekkür de Başkan Nurettin Güney’den

 

 


Büyükşehir ekipleriyle birlikte Susurluk İstasyon Caddesi’ndeki çalışmaları inceleyen Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney ise Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın ilçenin önemli bir sorununu çözüme kavuşturduğunu ifade ederek teşekkür etti. Başkan Yücel Yılmaz’ın, ilçelerin tamamına gerekli ihtimamı gösterdiği ve ayrım yapmadan hizmet etmeye devam ettiğini kaydettiğini belirtti.

 


Yol yapım Çalışmalarına Ağırlık Verilecek

 

 

İlçelerde yapılan yol çalışmalarının süreceğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir’in her karışında Büyükşehir olarak imzalarının olacağını belirterek yol yapım işlerine ağırlık vereceklerini söyledi. Çalışmaların bir plan dâhilinde devam ettiğini dile getiren Başkan Yılmaz “Sırasıyla her ilçemizde ekiplerimiz çalışmalarını gerçekleştirecek. İlçelerde yaptığımız çalışmalar sadece yol yapım işleri değil, Büyükşehir olarak üzerimize düşen her konuda hizmet götürüyoruz ve bunu sürdüreceğiz. Bu şehirde yaşayan her bir hemşerimizi mutlu etmek için ekiplerimizle birlikte canla başla çalışıyoruz.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.