Balıkesir Merhaba Gazetesi

Büyükşehir Belediyesinden Sokak Hayvanlarına İlkyardım

Büyükşehir Belediyesinden Sokak Hayvanlarına İlkyardım
10 Ağustos 2022 - 16:23

Büyükşehir Belediyesinden Sokak Hayvanlarına İlkyardım

 


Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, VETBÜS ve VETBÜLANS ile sokak hayvanlarının yanında.

 

 

939 Sokak Hayvanı Tedavi Edildi

Belediyeye ait VETBÜS’te veterinerler, bugüne kadar bin 939 sokak hayvan tedavi etti. 1.5 ay önce hizmete giren VETBÜLANS ise günde ortalama 9 vaka ile toplam 377 yaralı canın ilk müdahalesini olay yerinde yaptı. Büyükşehir Belediyesi Başkan Yücel Yılmaz’ın önderliğinde tüm canlıları kucakladı.

Hayvanlar Vetbüs’te Sağlık Taramasından Geçti


Vetbüs Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde. Balıkesir’i karış karış gezerek hizmet veren VETBÜS, gittiği ilçelerde sokak hayvanlarını sağlık taraması, iç-dış parazit taraması, ultrason, aşılama gibi kapsamlı sağlık taramasından geçirdi.

 


Tüm Klinik İmkânları Sağlanıyor


VETBÜS ‘te tetkik ve tedavi için veteriner ekip hazır. Ayrıca Vetbüs, Balıkesir Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencilerine de staj imkanı sağladı. Vetbüs veterinerleri, hayvanların rehabilitesi, bulaşıcı ve salgın hastalıkların önlenmesi ile de mücadele etti. Balıkesir’de turlayarak hizmet veren VETBÜS’e vatandaşlar da sokaktan sahiplendikleri hayvanlarını götürerek tedavi ettirebiliyor.

Sağlığa Kavuşana Kadar Vetbüs’ün Misafirleri


Ayrıca Büyükşehir Belediyesi, 1 Temmuz’da hizmete aldığı tam donanımlı hayvan ambulansı VETBÜLANS ile 7/24 kaza sonucu yaralanan veya hastalanan sahipsiz sokak hayvanlarına hizmet verdi.Veteriner ekipler ve stajyerler özel tasarlanmış yoğun bakım ünitelerinde ilk müdahaleleri yaptı. Sokak hayvanlarının VETBÜLANS aracılığıyla en yakın bakımevine ivedilikle ulaştırılması sağlandı. Can kayıplarının en aza indirilmesi amaçlandı.

HABER:NURSİMA AKYÜREK

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.