Balıkesir Merhaba Gazetesi

BÜYÜKŞEHİR DURSUNBEYİ UÇURDU

BÜYÜKŞEHİR DURSUNBEYİ UÇURDU
21 Mayıs 2015 - 0:48

Genel

 

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi ve Dursunbey Belediyesi hizmetlerin çıtasını yükselterek yeni eserlere imza atmak için 35 milyon 100Bin TL’lik yatırımı Dursunbey’e kazandırdı.

Eski Türkiye ve Yeni Türkiye arasındaki fark Dursunbey Balıkesir duble yolunda göze çarpıyor. Balıkesir’in Büyükşehir olması ile birlikte ivme kazandığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ‘Balıkesir genelinde bin 150 kilometrelik yolun tamamlanacağını söyledi. Simav ve Dursunbey grup yolunun Bugüne kadar defalarca ihaleye çıkartılıp yapılamadığını Büyükşehirle birlikte kilitlerin açıldığını ve çözümlere kavuşulduğunun vurgusunu yaptı.’

SİMAV DURSUNBEY ARASI 10 NUMARA YOL OLDU

Grup yolunu kullanan vatandaşlar senelerdir yapılmayan yolların yapılmasından hayli memnun. Saniye ve Şerafettin Çeterli çifti ‘Allah razı olsun bizim için çok önem taşıyan yolumuzun sonuçlanmasına çok sevindik. İnşallah devamını göreceğiz.’ Dediler. Dursunbey’e kazandırılan yeni eserler için ne düşünüyorsunuz sorusuna ise biz buralarda yaşayan komşularımızla hep tozdan kurtulalım, yolumuz olsa diye konuşurduk ama hep konuşmada kalırdı elimizden gelen bir şey yoktu. İnanın Dursunbeyliler olarak büyük mutluluk içindeyiz. Yatırım dediğinizde zaten hizmet gelmiş, adımlar atılmış demek Allah razı olsun Büyükşehirden de Dursunbey belediye başkanımızdan da’ şeklinde konuştu.

BELEDİYE TARİHİNİN EN BÜYÜK YATIRIMI

Dursunbey’e kazandırılan 35 Milyon 100 Bin TL’lik Yeni eserin açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’da katılarak bir konuşma yaptı. Başkan Uğur, yapılan hizmetlerin geçici ve üstünkörü değil kalıcı ve kaliteli yapılmasının önemine değindi. Dursunbey’e Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri tarafından alt yapı, yol çalışmaları, BASKİ çalışmaları ve İş Makinesi araçları ile toplamda 35 Milyon 100 bin TL’lik yatırım sunuldu bu yatırımla birlikte Belediye tarihinin En büyük yatırımı olarak adlandırılan eserlerin açılışıda gerçekleştirilmiş oldu.

ARITMA TESİSİ ASFALT ÇALIŞMALARI ARDI ARDINA AÇILDI

Dursunbey’e kazandırılan Atıksu tesisi önünde gerçekleşen törende konuşma yapan Başkan Uğur, Balıkesir genelinde arıtma tesisi bulunan 9’ncu İlçemiz Dursunbey tesis sayesinde Dursunbey’de artık atık sular çevreyi kirletmeyecek.’ dedi. Konuşmaların ardından tesisin açılış kurdelesini kesen Uğur ve beraberindeki heyet daha sonra arıtma tesisinde incelemelerde bulundu. Suyun giriş ve çıkışından alınan numuneleri inceleyen Uğur aradaki fark karşısında şaşırdığını belirtti. Tesisi Dursunbey için hayırlı olmasını dileyen Uğur emeği geçenlere de teşekkür etti.

MUHTARLAR MEMNUN KÖYLÜ SEVİNÇLİ

Dursunbey’de Büyükşehir ve İlçe Belediyesinin yatırımlarını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Karayollarının gerçekleştirdiği İstasyon yolu yol genişletme ve Büyükşehir’in yaptığı Simav grup yolu asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi. Asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Uğur, yolun genel yapısı ve yapılacak asfaltlama alanı hakkında bilgi aldı. Mahalle muhtarları tarafından karşılanan Başkan Uğur, muhtarlarla sohbet etti amacımız vatandaşımızın yaşam kalitesini yükseltmek geçtiği yolların en güzelini yaparak en iyi hizmeti vermek ‘dedi. İlk olarak istasyon yolunda incelemelerde bulunan Başkan Uğur, çalışanlar hakkında detaylı bilgi aldı. Daha sonra kesilen kurbanın ardından dua edildi ve Simav grup yoluna geçti.

STANDARTLARIN ÜZERİNDE BİR ASFALT ÇALIŞMASI

Asfaltlama çalışmalarını inceleyen Başkan Uğur, Resuller Mahallesinde bölge muhtarları tarafından karşılandı. Burada muhtarlar yılardır çile haline gelen yolun asfalt çalışmalarının başlaması nedeni ile Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ve Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’a teşekkür ettiler. Muhtarlar ile sohbet eden Başkan Uğur standartlar üzerinde bir yol çalışması yürüttüklerini, iki yıl sonra ise ikinci kat asfalt atarak bu yolun evladiyelik olmasını hedeflediklerini belirtti. Beyel Mahallesinde de ziyaretlerde bulunan Uğur burada halkla buluştu ve sohbet etti.

ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Dursunbey’de yaptıkları 35 Milyon Liralık yatırım için açıklamalarda bulunan Edip Uğur, Dursunbey- Balıkesir arasında devam eden Duble yol ile eski ve yeni Türkiye’nin arasındaki farkı görmenin mümkün olduğunu söyledi. BaşkanEdip Uğur yıl içerisinde Balıkesir genelinde bin150 kilometre yolun yapılacağını bu yolun 130 kilometresinin de yapılacağını açıkladı. Dursunbey Simav grup yolunun yıllardır defalarca ihaleye çıktığını fakat yapılamadığını belirten Uğur, Büyükşehir ile birlikte Simav yolunda asfalt çalışmalarına başlandığını söyledi.

BİRLİKTE HİZMET BİRLİKTE YENİ TÜRKİYE

Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, 7 Haziran Seçimlerine dikkat çekti ve Seçimler de AK Partinin yeniden iktidar olarak çıkacağını söyledi. AK Partiye her zaman tam destek veren ‘Dursunbeylilere sizlere teşekkür ediyoruz. Bir olalım diri olalım hep beraber yeni Türkiye yolunda atılan adımları birlikte atalım’ dedi. AK Parti Balıkesir Milletvekili Adayı Kasım Bostan’ı da katılımcılara tanıtan Uğur, Bostan’ın milletvekili olacağına inançlarının tam olduğunu belirtti. KAMİL AKYÜREK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.