Balıkesir Merhaba Gazetesi

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ TOPLANDI

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ TOPLANDI
15 Kasım 2014 - 0:01

Genel

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kasım meclis ayı toplantısını Başkan Vekili Ekrem Pehlivan başkanlığında gerçekleştirdi.

Yapılan meclis toplantısında gündeme su damgasını vurdu.

 HAYVAN İŞLETMELERİ YOLA 10 metre UZAKLIKTA OLACAK

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında toplu taşıma elektronik ücret toplama sisteminin tüm ilçelerde kullanılması hususunda görüşüldü ve bu kararla merkez ilçelerinde toplu taşıma araçlarında kullanılan elektronik sistemin il genelinde kullanılması için adım atılmış oldu. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin 2015 yılı Performans Planı ve 2015 Mali Yılı Gelir ve Gider Bütçesi hususu görüşüldü. Meclise sunulan önergeyle kırsal mahallelerdeki hayvansal işletmelerin kurulmasıyla ilgili Karayollarının “Yola 15 metre” uzaklıkta olma koşulu Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı kararla “10 metreye” indirildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı toplantısının ardından BASKİ Genel Kurulu toplandı. Su tarifeleri ve kademe işlerinin yeniden görüşülmesi için komisyona havale edildi. BASKİ önümüzdeki genel kurula kadar su tarifelerini revize edecek. Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın fiyatlara tepki gösterdiği mecliste zaman zaman gerginlikte yaşandı. Tarife yönetmeliğini Baski’den isteyen Başkan Mirza, konunun takipçisi olacağım.’ dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi birimlerinden Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı kaldırılarak yerine Kent Estetiği Daire Başkanlığı’nın kurulması hususu görüşüldü. Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı’nın şehri güzelleştirecek mimari ve üstyapı projeleri üreten bir birim olacağı belirtilirken meclis kararıyla kaldırılan Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın görevleri diğer daire başkanlıklarına devredildi.

HABER: HAYATİ KARAKURT

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.