Balıkesir Merhaba Gazetesi

Büyükşehir MIPIM’e katılacak

Büyükşehir MIPIM’e katılacak
13 Şubat 2015 - 0:08

Genel

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi dünyanın en büyük gayrimenkul fuarına katılıyor.
Fransa’nın Cannes şehrinde 26.sı düzenlenecek olan ve Gayrimenkul sektörünün uluslararası platformda kendini ve projelerini tanıttığı en önemli fuar olan MIPIM, 10 – 13 Mart 2015 tarihlerinde kapılarını ziyaretçilerine açacak.
Gayrimenkul sektörünün projelerinin tüm dünyaya tanıtılması ve uluslararası arenada yer almak isteyen markaların önemli ortaklıklara imza atmasına olanak tanıması sebebiyle önemli bir platform olan MIPIM dünyadaki trendleri takip edebilmek, dünya pazarındaki oyuncuların tanınması ve iletişim ağının sağlanması adına da büyük fırsat sunuyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ilke kez bu fuara katılarak, bütün katılımcılara dağıtılacak olan katalogda yer alan tanıtımlar ile potansiyel yatırımcıları Balıkesir’de yatırım yapmaya davet edecek. Büyükşehir Belediyesi,  “Turizm, Lojistik, Yenilenebilir Enerji alanlarında Balıkesir’e Yatırım Zamanı” sloganı ve çalışılan projelerin görselleri ile fuarda Balıkesiri potansiyel yatırımcılara tanıtmaya hazırlanıyor.

BÜYÜK DÜŞÜNMEK GEREKİR
Büyükşehir olarak önemli bir tecrübe kazanacaklarına inandığını belirten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir için büyük düşündüklerini dile getirdi. MIPIM hakkındaki görüşlerini açıklayan Uğur, “Bir kentin cazibe merkezi haline gelebilmesi için ise, MIPIM gibi uluslararası düzeyde organize edilen buluşmalarda boy göstermesi artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Biz de, Balıkesir olarak, hem gelişmiş diğer kentlerin farkına varmak hem de fark edilmek için bu güzide organizasyonda yer almayı planlamaktayız. Ayrıca lojistik, sanayi, turizm, enerji ve gayrimenkul alanında ciddi karlılık arz eden yatırım projelerimizin potansiyel yatırımcılarla buluşması göz önünde bulundurulduğunda, MIPIM’ in yerel yönetimler için kaçırılmayacak bir fırsat niteliğinde olduğunu düşünüyorum” dedi. “Uluslararası düzeyde organize edilen bu etkinlikte Büyükşehir Belediyesi olarak yer alacak olmamızın vizyonumuz  ve projeksiyonlarımız üzerinde olumlu etkileri ve kazanımları olacağına inanmaktayız” diyen Uğur, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak fuar süresince, alanında uzman ekip ile, gerekli temaslarda bulunmak üzere çalışmalarının devam etmekte olduğunu bildirdi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.