Balıkesir Merhaba Gazetesi

Büyükşehir ‘Mutlu Patiler’ Projesini Hayata Geçiriyor

01 Eylül 2022 - 16:06

Büyükşehir ‘Mutlu Patiler’ Projesini Hayata Geçiriyor

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, can dostlar için daha güvenli, huzurlu ve sağlıklı bir yaşam ortamı oluşturabilmek adına hizmetlerine her geçen gün bir yenisini daha ekliyor. Gönüllü vatandaşlarla koordineli hareket ederek can dostların beslenme, rehabilitasyon ve sahiplendirme işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla Büyükşehir “Mutlu Patiler Projesi” kapsamında ‘Pati Kart’ları uygulamaya aldı.

Tüm canlıların güvenle, huzurla ve sağlıkla yaşayabileceği bir Balıkesir inşa etme yolunda çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi, sokaktaki can dostların; beslenme, bakım ve tedaviye ulaşma imkânını her geçen gün artırıyor. Türkiye’nin en modern bakımevi ve rehabilitasyon merkezleriyle sokak hayvanlarına hizmet veren Büyükşehir Belediyesi; mobil veteriner kliniği hizmeti veren VETBÜS, tam donanımlı hayvan ambulansı VETBULANS, şehrin dört bir yanına yerleştirilen mama odak noktaları patiler ve otobüs duraklarına yerleştirilen mama ünitelerinin ardından “Pati Kartı” uygulamaya aldı.

İHTİYAÇLARI DAHA KOLAY GİDERİLECEK

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nın “Mutlu Patiler” projesi kapsamında gönüllü olan vatandaşlara ‘Pati Kart’lar dağıtıldı. Pati Kart sahibi vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’nden aldıkları mamaları, sokak hayvanlarıyla buluşturacak ve bu anların görsellerini birbirleriyle paylaşacak. Böylece sokaklarda yaşayan can dostların beslenme ihtiyaçları da kolay bir şekilde giderilecek. Pati Kart sahipleri sokakta yaşayan can dostların rehabilitasyonu ve sahiplendirilmesi gibi çalışmalarda da aktif rol alabilecek.

“VATANDAŞLARIMIZIN DESTEĞİ

BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın tüm canlılara koşulsuz sevgi vizyonuyla çalışmalarını hassasiyetle sürdürdüklerini belirten Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Volkan Karateke “Pati Karta sahip olan vatandaşlarımızdan sahadaki çalışmalar hakkında geri dönüş alacağız. Onların sahada göstermiş olduğu reaksiyon bizim için çok önemli. Sokaklardaki besleme, rehabilitasyon ve sahiplendirme çalışmalarında bize destek verecekler. Biz de onlara periyodik olarak beslemeyle ilgili desteğimizi sürdüreceğiz. Bu yaptığımız çalışmalarda vatandaşlarımızın bize sahada yapmış olduğu geri dönüşler ve destekleri de bizim çok önemli. Çalışmaları daha fazla birbirine entegre edip, daha olumlu sonuçlara varmasını sağlıyoruz. 200’ün üzerinde vatandaşımız projemize katılarak fikir ve görüşlerini belirtip, Pati Kart üyeliklerini gerçekleştirdiler. Olumlu görüşlerini duyduğumuzda biz de çok mutlu olduk.” diye konuştu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Deprecated: 3.1.0 versionundan beri WP_Query fonksiyonu çağrıldığı parametre ile geçerliliğini yitirmiş! caller_get_posts artık kullanılmıyor, yerine ignore_sticky_posts kullanın. in /home/merhaba/public_html/wp-includes/functions.php on line 5663

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.